Чи можна їсти суші під час вагітності?

Чи можна їсти суші під час вагітностіСуші і роли для нас – вже давно не екзотика. Вони стали дуже популярні зараз у багатьох країнах, і в кожній з них їх готують по-своєму, створюючи все нові і нові дивовижні різновиди цих страв. За останнє десятиліття ми встигли так звикнути до них, що у жінок неминуче виникає питання: чи можна їсти суші під час вагітності?

  • Риба корисна вагітним жінкам, але в сирому продукті можуть виявитися небезпечні бактерії і паразити.
  • Не можна бути на сто відсотків упевненим, що суші з сирої риби приготовані з дотриманням всіх санітарних правил, тому краще не ризикувати і на час відмовитися від цієї страви.
  • Замість продуктів із сирої риби можна вибрати різновиди з більш безпечними компонентами. А якщо ви не будете користуватися при цьому ще й гострими приправами, вийде цілком корисна для вагітних страва.

Чому суші вважаються корисними?

Суші – традиційна їжа японців, яка займає далеко не останню сходинку в нашому раціоні. Страва настільки міцно увійшло в наше життя, що навіть під час вагітності нам не хотілося б від нього відмовлятися.

На перший погляд, суші – досить корисна їжа, тому що більшість її інгредієнтів містить безліч необхідних організму речовин. Особливо це стосується риби і рису.

Риба – цінний продукт для майбутніх мам, оскільки містить велику кількість поживних речовин, важливих для правильного росту і розвитку дитини. Проте варто пам’ятати, що далеко не вся риба однаково корисна.

Які суші не можна їсти під час вагітності?

У нашій країні традиційно прийнято обмежувати набір продуктів, які «можна» їсти вагітним жінкам. Якщо уважно вивчити ці списки, виявиться, що майбутнім мамам не можна їсти майже нічого. Тому жінки ставляться до цих застережень скептично, справедливо вважаючи їх зайвими.

Однак навіть в рекомендаціях фахівців-акушерів інших країн, де не зустрінеш, наприклад, заборони на цитрусові або часник, страви з сирої риби і м’яса безумовно не рекомендують їсти вагітним жінкам. Справа в тому, що при тепловій обробці риба зберігає свої основні корисні якості, зате немає ризику заразитися інфекційними хворобами і паразитами. Тому їсти рибу потрібно, тільки не сиру.

Японія – острівна держава, її жителі харчуються дійсно свіжою сирою рибою. Мешканцям міст України, далеких від моря, розраховувати на той же рівень якості – дуже ризикована справа. Навіть якщо ви замовите суші з доставкою в Одесі, повірте, в них не буде ні одного виду риби, яка водиться в Чорному морі.

Часто буває, що ресторани, що пропонують суші в своєму меню, не дотримуються елементарних санітарно-гігієнічних норм і технології приготування страви. А з’ївши неякісний продукт, вагітна жінка може заразитися небезпечними інфекційними хворобами – лістеріозом або гепатитом А.

Кишкові інфекції та паразитози можуть протікати дуже важко, іноді вони стають причиною викидня. Тому під час вагітності не рекомендують їсти навіть так звані «крабові палички», тому що в них міститься необроблена риба.

Які суші вибрати майбутній мамі?

Перш за все, дізнайтеся у вашого лікаря, чи можна їсти суші при вагітності саме вам. Якщо тягу до улюбленої страви побороти неможливо, намагайтеся вибирати найприйнятніші поєднання продуктів.

Не варто забувати, що існує безліч різних варіацій суші, більш підходящих до вживання під час вагітності. Гарячі і овочеві суші і роли без гострих соусів не повинні нанести ніякої шкоди вагітній жінці.

Крім того, ці страви цілком можна вважати дієтичними, адже вони містять незначну кількість калорій. А головне, про що потрібно пам’ятати – тільки ви можете вирішити, піддатися спокусі з’їсти улюблену страв або почекати дев’ять місяців і не ризикувати.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...