Чи можна їсти готові страви і фаст-фуд під час вагітності?

вагітність і фаст-фуд
Не тільки вагітним і дітям не можна вживати готові страви, що продаються в магазинах, кафе або у бабусь на вулиці. Всі ці продукти можуть містити бактерію Listeria, яка здатна існувати при будь-якій температурі, в тому числі і низькій. Тому, прибравши в холодильник готові страви, бактерії нікуди не подінуться. Тому, дітям і вагітним потрібно їсти тільки свіжо приготовані страви з корисних продуктів.

Які симптоми лістеріозу?

Захворювання, яке викликає бактерія Listeria, починає проявлятися у вигляді грипу. У всьому тілі з’являється слабкість, болить горло, підвищується температура. Однак деякі можуть навіть не підозрювати, що захворіли, так як симптоми часто погано проявляються. Якщо вагітна жінка заразиться цією хворобою, вона піддасть небезпеці свою дитину. На ранніх термінах, в таких випадках, може статися викидень або ж почнуться передчасні пологи, або є небезпека – заразити дитину. Щоб уникнути даної хвороби, необхідно дотримуватися у себе вдома на кухні майже ідеальної чистоти і ніде не купувати готові страви.

Як говорилося раніше, бактерія Listeria може існувати при дуже низьких температурах, але гине в киплячій воді.

Як правильно зберігати готові страви та продукти для вагітних?

  • Заморожені продукти слід зберігати в ізольованому пакеті при відповідній температурі. В іншому випадку, при нагріванні, бактерії можуть розмножуватися.
  • Необхідно встановить в холодильнику температуру від 0 до +4 градусів.
  • Не можна вживати прострочені продукти.
  • Готуючи їжу в мікрохвильовці, звертайте увагу на інструкцію рецепту і потрібну температуру приготування. Переконайтеся, що приготована їжа повністю готова як зовні (якщо це випічка), так і в середині. Якщо в рецепті говориться, що періодично страву потрібно перемішувати. Робіть це.

Якщо Ви відчули, що заразилися лістеріозом, негайно відвідайте лікаря, який відправить Вас на здачу аналізу сечі або крові, оскільки саме так можна визначити дане захворювання. Лікують лістеріоз за допомогою антибіотиків.

І все ж краще дотримуватися деяких правил ніж ризикувати захворіти лістеріозом.

Не рекомендується вживати готові страви не тільки вагітним і дітям, а й усім людям. Така їжа містить багато жиру, солі, холестерину А, які шкодять здоров’ю. Як правило в готових стравах, дуже низький відсоток вітамінів і мінералів.

Вагітним слід більше їсти фруктів, овочів і не вживати фаст-фуд. Щоб швидко приготувати страви, використовуйте заморожені овочі.

 

Але як би там не було, ще жодна вагітна на 100% не дотрималася дієти і часто балує себе смачним бургером або піцою. Не лишнім буде і зробити маленьке  свято у Владамі, де завжди смачно готують і ставляться до приготування їжі з усією відповідальністю.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...