• Без категорії

Чи можна вживати морепродукти під час вагітності

Чи можна вживати морепродукти під час вагітностіБільшість видів риби можна їсти під час вагітності за умови, що вона правильно приготована.

У свіжій сирій рибі можуть перебувати такі паразити, як глисти. Вони здатні викликати хворобливий стан і позбавити організм необхідних вам і дитині поживних речовин. Обідаючи в японському ресторані, попросіть добре приготувати рибу (просмажити або зварити), оскільки там часто рибу просто злегка сушать на відкритому повітрі, а потім подають у сирому вигляді.

Суші, які продаються в супермаркетах, як правило, безпечні для вживання. Вони виготовляються на підприємствах, а там використовують заморожену рибу. При заморожуванні паразити гинуть. Якщо ви купуєте свіжоприготовані суші в ресторані або магазині, переконайтеся, що риба в них була попередньо заморожена.

Сиру копчену рибу, наприклад, скумбрію також безпечно їсти під час вагітності. При копченні в рибі знищуються всі паразити. Те ж саме відбувається і при солінні або маринуванні риби.

Потрібно відмовитися від сирих устриць, мідій або інших молюсків під час вагітності. У сирих молюсках можуть міститися небезпечні бактерії і віруси, здатні викликати харчове отруєння. А під час вагітності жінки більш схильні до харчових отруєнь.

Харчове отруєння, викликане сирою рибою, не відіб’ється на дитині, але ви можете відчути себе дуже погано. Проте, якщо правильно приготувати молюски, всі бактерії і віруси загинуть, і тоді їх можна буде їсти.

При приготуванні морепродуктів вдома дотримуйтеся наступних правил:

  • Якщо ви готуєте цілу рибу або філе, перевірити ступінь готовності можна таким способом: проткніть рибу ножем і подивіться – філе не повинно бути прозорим і повинно легко розпадатися на волокна.
  • Після виключення духовки залиште там приготовлену рибу на дві-три хвилини.
  • Після варіння креветки й омари червоніють, а їх м’якоть набуває перловий відтінок і стає непрозорою. Морські гребінці набувають молочно-білий або матовий відтінок і стають твердими.
  • Готувати молюсків, мідії та устриці потрібно до тих пір, поки черепашки не розкриються. Нерозкрившихся після приготування молюсків потрібно викинути.
  • Якщо ви готуєте морепродукти в мікрохвильовці, ретельно перевіряйте їх ступінь готовності.
  • Скористайтеся харчовим термометром. Якщо під час приготування температура морепродукту досягла 63 градусів за Цельсієм, ви можете бути впевнені, що страва готова до вживання.
  • Вибираючи жирну рибу, майте на увазі, що в цій рибі можуть міститися такі шкідливі речовини, як поліхлорован бифеніл (ПХБ ) і діоксини. Тому обмежтеся вживанням двох порцій жирної риби в тиждень. Жирна риба необхідна вагітним жінкам, тому не виключайте її зі свого раціону. Вона містить омега-3 жирні кислоти та інші вітаміни і поживні речовини, корисні для вас і вашої дитини. До жирних сортів риби відносяться: лосось, форель, скумбрія, оселедець, сардини, вугор, корюшка, свіжий тунець, анчоусові.
  • Майте на увазі, що тунець можна вживати в кількості не більше чотирьох консервних банок на тиждень. Тунець містить ртуть, яка нешкідлива для вас, але може відбитися на розвитку нервової системи дитини.
  • У м’ясі акули, риби-меча і марліну рівень ртуті набагато вище, тому відмовтеся від вживання цієї риби на час вагітності.

На сайті wday.ru ви можете підібрати цікаві і смачні рецепти з кальмарів, устриць, креветок, восьминогів та омарів. Всі страви корисні та поживні і не занадто складні в приготуванні.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...