• Без категорії

Чи можна водити дітей в сауну і лазню

Чи можна водити дітей в сауну і лазню

Чи можна дітям відвідувати лазню і сауну? Це питання турбує багатьох батьків. Особливо тих, хто сам є шанувальником парної і віника. Давайте звернемося до досвіду наших предків. В Україні, та й в інших країнах з холодною зимою, дітей завжди брали з собою в сауни і лазні, а при перших ознаках застуди – парили.

Медики відзначають, що діти, які відвідують регулярно лазню, рідше хворіють на застудні захворювання. Крім того, лазня зміцнює нервову систему і силу волі. Але важливо не забувати про деякі обмеження для дітей в парній. Перебувати в парній дітям до 5 років можна не більше 3 хвилин. За один раз допустимо лише 1-2 відвідування парної. Не можна дітей обробляти віником, адже шкіра у дітей дуже ніжна. Можна використовувати м’який березовий віник, попередньо добре пропарений, при м’якому масажі. Дітей, які ще не освоїлися в лазні, не можна змушувати що-небудь робити. Достатньо, якщо малюк просто посидить пару хвилин.

До речі, а що ж краще для дитини – російська лазня або фінська сауна? Порівняно з парною російської лазні, фінські сауни відрізняє більш сухе повітря, менш різкі коливання температури тіла, пульсу та дихання. Простіше кажучи, фінська сауна легше переноситься дитиною, а значить має менше протипоказань.

Іноді сауна може допомогти дитині, як додаткове лікування захворювань легень і верхніх дихальних шляхів, при шкірних захворюваннях і проблемах опорно-рухового апарату. Завдяки температурному режиму і підвищеній вологості сауна позитивно впливає на весь організм. Істотно знижується навантаження на нирки, приплив крові до них зменшується. Нирки практично перестають виділяти сечу всього через п’ятнадцять хвилин перебування в парильні. Настає період «відпочинку», для нирок, і триває він близько шести годин.

Під впливом парилки, організм втрачає багато рідини, незначно, на короткий проміжок часу, змінюється внутрішнє середовище організму. У крові зростає кількість еритроцитів і лейкоцитів. Поліпшується показник згортання крові.

Сприятливий вплив лазня робить на шкіру дітей. Шкіра бере на себе безпосередній вплив парної. Температура та пар надають вплив на організм в цілому саме через шкіру. У парильні відбувається рясне потовиділення, що дуже корисно для організму. З потом виходять шкідливі речовини: молочна і сечова кислоти, мідь, мінеральні солі, і ряд інших сполук. Баня стимулює процеси, пов’язані з регенерацією клітин епідермісу, функціями обміну речовин і зміцнення імунітету.

Але не можна забувати, що в ранньому дитячому віці можлива поява аритмії серця у дитини в лазні. При вроджених вадах серця у парну дитини краще не водити. Відмовитися від лазні доведеться, якщо у дитини гнійні або мокнучі ураження шкіри, при гострих інфекційних захворюваннях.

У будь-якому випадку, якщо у дитини є хронічні захворювання, перед тим, як повести дитину в сауну, порадьтеся з лікарем!

Ви завжди можете підібрати бані і сауни Києва на свій смак. В усіх них є додаткові лікувально-профілактичні послуги: фітотерапія, масаж, мінеральні ванни та інше. Обирайте найкращу сауну для себе і своєї сім’ї.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...