Чи можна вагітним відвідувати лазню та сауну?

вагітність та саунаЧи можна вагітній жінці відвідувати лазню чи сауну? Думки фахівців з цього приводу розходяться. Але все ж, більшість схильні до думки, що помірні відвідування сауни чинять позитивний вплив на стан вагітної жінки та її майбутнього малюка. Також відзначається позитивний вплив на лактацію і протягом післяпологового періоду.

Спочатку слід відзначити, що сауна категорично протипоказана всім, у кого є або раніше відзначалися проблеми з виношуванням вагітності, передбачаються підозри у відхиленні розвитку плоду, відзначається навіть невелике підвищення тиску, наявність маточного тонусу. Не можна відвідувати сауну в першому триместрі вагітності абсолютно усім вагітним. У цей період формуються органи і системи організму майбутнього малюка. Цей період також вимагає виключення всіх сильних подразників, у тому числі і теплових. Для плода важлива стабільна температура, в якій відбувається його розвиток. Перегріви всього організму можуть привести до небажаних наслідків. Тут не місце ризику: здоров’я вагітної і майбутнього малюка може бути під загрозою. В інших випадках і при подальшому благополучному перебігу вагітності можна не відмовляти собі в сауні і з задоволенням попаритися, потім прийняти прохолодний душ. При цьому рекомендується дотримуватися деяких особливих правил.

Відвідувати лазню (громадську в тому числі) або сауну можна в другому триместрі. У цей період лазневі процедури сприяють зміцненню імунітету вагітної жінки, який також передасться і майбутньому малюкові. Активізуються обмінні процеси, а також сауна надає профілактичну дію в плані варикозного розширення вен, що характерно для вагітних на пізніших термінах виношування.

Організм вагітної жінки досить чутливий до будь-яких змін навколо, тому відвідини сауни не повинні супроводжуватися екстремальними процедурами. Рекомендується виключити обливання холодною водою. Краще віддати перевагу воді кімнатної температури. Перебування в сауні також не повинно тривати більше 5-10 хвилин. На тривалість перебування в парилці впливає температура в ній. При достатньо високій температурі або тривалому перебуванні значно підвищується ймовірність перегріву чутливого організму вагітної жінки. Тут уже мова про користь не йде, її немає. Потрібно знати міру в усьому, не забувайте про це.

У сауні вагітним рекомендується багато пити. Але при схильності до набряків, особливо на останніх місяцях вагітності, не варто зловживати рідиною. Поряд з благотворним впливом сауни на внутрішні органи, активність роботи нирок помітно знижується. Велика частина рідини в парилці виводиться через шкіру і ниркам в здоровому організмі це корисно. Проте при появі або загостренні на тлі вагітності проблем з нирками не варто піддавати ризику здоров’я майбутньої матері і дитини.

Як відомо в старовину вагітні парилися в лазні. Вони навіть народжували в лазні. Під дією гарячого повітря підвищується м’язова еластичність, еластичність сполучної тканини. Багато любительок саун після регулярного відвідування банних процедур відзначали більш легкий перебіг пологів. Також є твердження, що сауни стимулюють лактацію.

Вагітним у сауні не варто надмірно проявляти активність з віником, користуватися послугами масажистів. При появі перших навіть незначних ознак нездужання варто залишити цей заклад. Або як мінімум не заходити більше в парилку.

На сайті banisauni.com.ua представлені всі сауны Киева.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...