Чи можна вагітним робити гімнастику?

© Copyright 2010 CorbisCorporationВагітність приносить не тільки приємні моменти майбутнім батькам, але і викликає занепокоєння жінки про те, як же після пологів повернутися в форму. Далі розповімо, чи можна вагітним робити гімнастику?

Деякі фахівці пропонують жінкам спеціальні розвиваючі вправи і гімнастику, що не шкодить плоду, проте багато професійних гінекологів застерігають жінок вірити кожному слову людей, які обіцяють матерям стати після пологів ще більш стрункими, ніж вони були.

Особливості спорту для вагітних

Дитина – це щось нескінченно крихке і цінне. Уяви собі, що в тебе до живота приклеєна цінна старовинна ваза, тендітна від часу. Від зовнішнього світу її відділяє лише досить товстий, але дуже податливий шар синтепону. Ти дуже нехочеш розбити або упустити цю вазу – і, звичайно ж, ти не підеш записуватися в боксерську секцію або на стрибки з парашутом, поки не знімеш її з тіла.

Спорт для вагітних жінок – це те, що нічим не може зашкодити плоду. Ніяких серйозних фізичних навантажень, ніякої тряски, ніякого тиску. По-перше, це може завдати шкоди самому плоду в період його остаточного формування, а по-друге – фізичне навантаження і викиди адреналіну пасивно підвищують тонус матки, велика тривалість та інтенсивність якого може спровокувати передчасні пологи або викидень.

Тому до спорту потрібно ставитися максимально акуратно – швидше, в якості лікувальної гімнастики для збереження гнучкості суглобів і еластичності мускулатури. При цьому, чим більше термін, тим менші навантаження може дозволити собі жінка в положенні.

Однозначна відповідь

Перед початком занять гімнастикою жінка обов’язково повинна проконсультуватися у гінеколога. При виникненні перших же тривожних симптомів (біль у животі, легка вагінальна кровотеча) необхідно припинити заняття і знову відвідати свого лікаря. Навантаження дозволені лише протягом перших двадцяти тижнів вагітності, пізніше вони можуть згубно позначитися на стані плода.

Висновок очевидний. Легкою розвиваючою гімнастикою жінці в положенні займатися можна і навіть потрібно, однак більш інтенсивні і важкі тренування настільки ж неприпустимі, як вихід на ринг з тендітною вазою в синтепоні. З цієї причини мрії про ідеальну фігуру відразу після пологів за вдачею своєю брехливі, так само як і ті люди, які обіцяють подібний ефект від курсів своїх вправ.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...