Чи можна вагітним фарбувати волосся?

Чи можна вагітним фарбувати волосся?Багатьом жінкам під час вагітності особливо хочеться відчувати себе красивими і добре виглядати. Одним для цього достатньо змінити гардероб, іншим – підстригтися або зробити манікюр, а третім хочеться пофарбувати волосся або оновити фарбу, якщо вона вже користувалася нею до зачаття.

Але тут майбутні мами справедливо задаються важливим питанням: чи можна їм фарбувати волосся, чи не зашкодить це малюку?

Що ж з цього приводу кажуть статистика і дослідження? Що радять лікарі?

1. Якщо є така можливість, краще, звичайно, під час вагітності волосся не фарбувати, а почекати і вже після пологів зробити собі таку зачіску, яку хочеться. На деяких інтернет-сайтах ви навіть можете заздалегідь підібрати собі найбільш підходящу стрижку і колір волосся.

2. Тим майбутнім мамам, яким все ж необхідно пофарбувати волосся, слід врахувати, що деякі хімічні речовини і гази, що застосовуються перукарями, шкідливі для здоров’я ще ненароджених дітей. Частина з них дуже токсична, деякі через шкіру голови швидко проникають в організм, і вже через півгодини їх виявляють навіть у сечі.

Крім того, деякі дослідження показали, що існує невеликий ризик (близько 3%), що фарба для волосся може викликати розвиток пороку серця у немовлят.

3. Звичайно ж, до серйозних проблем токсичні фарби для волосся та інші речовини можуть привести, якщо їх використовувати регулярно і багато.

Саме тому перукар – дуже небезпечна професія для вагітних, адже вона передбачає постійний контакт з токсичними барвниками, що можуть викликати вроджені дефекти у розвитку плоду і навіть викидень. Так що, якщо ви – перукар (професійний чи аматор), то на час вагітності вам краще змінити роботу або не фарбувати нікому волосся.

4. Що ж до жінок, які зважилися один або два рази за вагітність пофарбувати волосся, то тут все не так страшно, і можна зменшити ризик, якщо дотримуватися кількох правил.

5. Найважливіше правило – фарбувати волосся не раніше, ніж через 12 тижнів після передбачуваного зачаття! Адже перші 3 місяці особливо важливі для формування плоду.

6. Перш ніж зайнятися фарбуванням волосся, порадьтеся зі своїм лікарем, запитаєте у нього, які способи і фарби найменш шкідливі для вагітних. А в перукарні проконтролюйте, чим саме вас збираються фарбувати.

7. Якщо ж ви вирішили фарбувати волосся самостійно, то, купивши рекомендовану лікарем фарбу, дотримуйтесь заходів безпеки.

Фарбуйте волосся тільки в гумових рукавичках і при відкритих вікнах, щоб не вдихати занадто багато токсичних парів.

Перед процедурою перевірте дію обраної вами фарби на одному пасмі, так як під час вагітності багато властивостей волосся міняються, і реакція навіть на звичний вам колір може бути інший.

Не тримайте фарбу на волоссі довго – лише стільки, скільки необхідно, мінімальний час, а потім ретельно промийте волосся.

8. Обов’язково пройдіть після фарбування невеличкий курс лікування для волося. Одним з найважливіших елементів, який втрачається під час вагітності фарбуванні – креатин. Щоб поповнити його запас купіть креатин в аптеці чи в магазині спортивного харчування.

9. Подумайте, чи не краще вам скористатися для зміни кольору волосся безпечними натуральними барвниками, наприклад басмою чи хною.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...