Чи можна вагітній в сауну та лазню?

Чи можна вагітній в сауну та лазню? Багато акушерів-гінекологів забороняють вагітним відвідувати лазню або сауну. Насправді похід в лазню необхідний жінці. Недаремно раніше і пологи приймали саме там.

Лазня допомагає при варикозному розширенні вен, підвищуючи тонус стінок судин. Після пологів у любителів парилки значно рідше виникають кровотечі, і крововтрата в пологах у них помітно нижча. У жінок, що відвідували парну, рідше спостерігаються тромбози і їх ускладнення, що свідчать про вплив лазні, у тому числі і на механізми згортання крові.

Правила відвідин лазні:

Краще ходити саме в російську парну: невисока температура ( 80-85 градусів ) і велика вогкість ( на відміну від сухої пари в сауні ) сприяють швидкому потовиділенню при хорошому самопочутті. Ефекту російської парної можна добитися і в сауні. Просто зменште температуру і піддайте воду на каміння. Як довго знаходитися в парній, скільки разів туди заходити, як відпочивати або охолоджуватися? Підходьте до кожного з цих питань індивідуально. Прагніть відчути, як вам комфортніше – встати під прохолодний душ, зануритися в басейн або просто посидіти на лавці. Вагітні чутливі і прекрасно уловлюють бажання свого організму. Якщо паритися правильно, це приносить відчуття радості, легкості, чистоти!

Ті, хто боїться заразитися інфекціями, перед відвідинами лазні можуть скористатися спеціальними бальзамами і спреями для інтимної гігієни. Ці засоби можна застосовувати під час вагітності. Нанесіть їх на шкіру і слизисті оболонки статевих органів. Тим самим ви підвищите місцевий імунітет, захиститеся від проникнення бактерій і грибків.

Банячи в час і після вагітності

Абсолютно протипоказана лазня при гострих запальних захворюваннях з підвищенням температури, при епілепсії, онкологічних захворюваннях, ішемічній хворобі серця, гіпертонічної хвороби II і III стадії. Не можна ходити в лазню з бронхіальною астмою, після недавніх оперативних втручань, при ускладненій вагітності.

Перед відвідинами лазні обов’язково проконсультуйтеся з гінекологом!

Не забувайте про лазню і після пологів. Грудні діти, як правило, в повному захваті від спілкування один з одним, від великої кількості вражень і приємних відчуттів. Чергування парної з купанням в басейні – ідеальна комбінація для мам і малюків. Складніше йде справа з жінками, які вирішили почати ходити в лазню тільки після пологів. Таких матусь важче ввести в банний процес, зняти напругу, а у дітей менше діапазон адаптації.

Насолодіться походом в лазню: це збереже здоров’я вам і вашим дітям!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...