Чи можна вагітній літати літаком?

Чи можна вагітній літати літаком? Користуватися повітряним транспортом вагітним можна. Але, як і в багатьох житейських справах, майбутнім мамам необхідно зважати на своє положення і дотримуватися розумної обережності.

Почнемо з головної перешкоди: далеко не всі компанії погоджуються прийняти на борт вагітних. Правила приблизно такі: до певного терміну ви можете літати без якихось обмежень, до якогось – з дозволяючою довідкою від лікаря, в якій повинен бути вказаний приблизний термін пологів, з якогось же терміну польоти не дозволені. У різних авіаперевізників ці “прикордонні” терміни різняться. Якщо виявиться, що жінка з своїм животом не “вписується” в інструкцію, її просто не пустять в літак.

Вирішуючи питання про поїздку, поговоріть з своїм лікарем. Якщо ваша вагітність протікає без яких-небудь труднощів, ви вже минули перший триместр, але до пологів ще далеко, швидше за все, лікар тільки побажає вам щасливої подорожі. У іншому випадку він або порадить, як краще підготуватися до польоту, або порекомендує скористатися іншим транспортом.

Є думка, що в результаті польотів в першому триместрі можуть виникнути деякі аномалії розвитку плоду або загроза переривання вагітності. Ніяких достовірних даних, підтверджуючих це, в даний час немає. Але, слідуючи приказці “Немає диму без вогню”, деякі лікарі радять жінкам утриматися від польотів в цей період.

Існує припущення, що перепади тиску під час польоту можуть спровокувати передчасний розрив плодового міхура, іншими словами викликати передчасні пологи. До цього ж можуть привести переживання, викликані страхом перед польотом, перед висотою.

Слід зазначити, що недостатній зміст кисню в повітрі салону може негативно позначитися на стані плоду, особливо якщо у майбутньої мами вже є які-небудь проблеми (наприклад, патологія плаценти, анемія).

Також, довге сидіння в не дуже зручному і не пристосованому для вагітних кріслі може негативно позначитися на кровообігу ніг, підсилити прояви варикозної хвороби, тромбофлебіту. У салоні літака, де вентиляція здійснюється штучно, дуже часто наголошується підвищена температура і/або значна сухість повітря. Слідством цього може стати значна втрата вологи організмом.

І нарешті, існує хоча і гіпотетична, але все-таки небезпека, пов’язана з сонячним випромінюванням при польоті на значних висотах.

Що допоможе зробити політ максимально комфортним?

Польоти, що тривають декілька годин, скрутні через вимушену знерухомленість для всіх пасажирів, не говорячи вже про вагітних. Під час польоту час від часу відривайтеся від цікавого чтива або цікавої бесіди і ходіть по коридору. Сидячи в кріслі, періодично розминайте ноги, згинаючи їх в гомілковостопних і колінних суглобах.

Захопіть з собою в літак або купіть вже на борту спеціальних подушечок для шиї, а плед, який по вашому проханню дасть стюардеса, можна буде підкласти під поясницю. Ці заходи перешкоджатимуть появі болю в шиї і спині.

Готуючись до перельоту, надіньте широкий, комфортний одяг, який би не сковував рухів.

Якщо вам захочеться пити, не соромтеся попросити у стюардеси “зайвої” мінеральної води або соку.

Ремінь безпеки переважно застібати під животом.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...