Чи можна стати генієм: як навколишнє середовище впливає на наш мозок

Чи можна стати генієм: як навколишнє середовище впливає на наш мозок
Гени незмінні, а потенціал мозку необмежений
Рідко яка тема викликає стільки суперечок, як питання геніальності. Вроджена або набута? Чи можна вплинути на геніальність? Точних відповідей поки не може дати ніхто, але останнім часом ми значно наблизилися до розуміння цієї теми.

За наше уявлення про геніальність багато в чому відповідальний Голлівуд – ми звикли уявляти генія як сивочолого науковця, оточеного формулами, або п’ятирічного малюка, який віртуозно грає на фортепіано або доводить теореми, над якими роками і століттями билися найбільші розуми. Однак дослідження стверджують, що в більшості випадків геніальність – розвинена, а не вроджена. В основі ідеї про вроджену геніальності лежала теорія про фіксовану з народження величиною здібностей мозку, але сучасні дослідження свідчать про протилежне.

Ранній прояв здібностей проти пізнього
У 20-му столітті психологія була відносно молодою наукою, але стала інтенсивно вивчати здібності людини. Раніше цим питанням займалася філософія з залученням логіки і суджень, але психологи запропонували використовувати тести, якими можна виміряти інтелект людини.

Вважалося, що результат тесту визначав інтелект людини і залишався незмінним все його життя, але це була некоректна точка зору, оскільки при повторному проходженні тестів людиною в різні проміжки результати різнилися. У когось вони кращі в шкільні роки, а хтось розкривається в більш дорослому віці.

Ми чули безліч історій про підприємців, які в школі були двієчниками, але заробили свій перший мільйон, поки їхні однолітки ще вчилися в вузах. Розквіт розумових здібностей у всіх відбувається в різний час і неможливо визначити межу успіху, якого людина може досягти за своє життя.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...