Чи можна при грудному вигодовуванні ходити в лазню

Чи можна при грудному вигодовуванні ходити в лазнюПри грудному вигодовуванні можна ходити в лазню, особливо якщо жінка завзята банщиця з відмінним здоров’ям. Але все ж заходи безпеки слід дотримуватися. Для досвідчених мам перші сеанси в парильні повинні тривати не більше 5 хвилин. І обов’язково стежте за своїм станом і за грудьми.
Як правило, груди за рахунок тепла наливається молоком, причому молоко може текти струмком. Це потрібно враховувати, брати з собою рушник для грудей. Краще малюка погодувати перед походом в лазню або сауну. Якщо піти в лазню перед годуванням, то ніякого задоволення не одержати, з грудей поллється молоко і всі думки будуть зосереджені на тому, куди його подіти.
Паритися потрібно помірно і менше за часом, ніж до пологів. Якщо після лазні здоров’я не погіршилось, то в наступні рази при бажанні навантаження можна злегка збільшити. Але краще не ризикувати, перебуваючи довго в задушливому жаркому приміщенні, при годуванні груддю, як і при вагітності, гормональний фон змінений, як зреагує конкретний організм на баню передбачити складно.
Для жінок, які не ходили часто в лазню або взагалі жодного разу не відвідували її, відвідувати сауну або лазню при грудному вигодовуванні не можна. Краще перечекати відведений час на лактацію, а після сходити і подивитися на реакцію свого організму.
Якщо є захворювання серця, то лазня повинна бути під забороною. Часто в парильні починає хворіти і тиснути серце, паморочиться голова. При таких симптомах терміново потрібно вмиватися холодною водою і залишити заклад. Так само є небезпека зневоднення, в лазні людина неабияк потіє, а годуючим мамам зневоднення шкідливо. З собою необхідно брати воду.
Одне із задоволення лазні – з спеки та в холод. Облитися холодною водою або пірнути в прохолодний басейн після парилки, це так бадьорить. Але для грудей в період годування це може принести масу клопоту. Часто жінки заробляють собі лактостаз – закупорку молока в протоках. А це штука серйозна і болюча, що вимагає негайного лікування, щоб уникнути ускладнень. Тому різка зміна температури грудей при лактації шкідлива. Якщо потрібно охолодитися, то нехай вода буде тепла, а обличчя можна умити холодною водою, тільки не груди.
У період годування груддю кожній жінці хочеться жити і вести максимально колишній спосіб життя, але щоб не створювати собі і дитині купу нових проблем, перед кожною серйозною дією або вчинком варто задуматися, а чи не зашкодить це. Питання це можна поставити лікарю, та й довіряти своєму розуму та інтуїції теж потрібно. Ходити в лазню потрібно з розумом і знанням справи.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...