Чи легко бути мамою. Крик душі

Чи легко бути мамою. Крик душіМамам, в очікуванні малюка, властиво бачити майбутнє в рожевих фарбах. Весь навколишній світ, починаючи від обкладинок жіночих журналів і до серйозних творів монстрів кінематографа, що послужливо вимальовує образи милих щасливих дівчат з усміхненими карапузами на руках. Думка про те, що любляча своїх дітей жінка, насправді, може виявитися «дуже поганою мамою» спочатку, м’яко кажучи, ошелешує її, а потім призводить до хронічно – стійкої депресії.

Зазвичай ідея про власну неспроможність приходить до жінки вже в пологовому будинку. Правда, до честі працівників охорони здоров’я, більшість з них добре розуміють ситуацію і навіть намагаються допомогти. А от далі пішло – поїхало … Папа дратується, коли немовля плаче, якщо дружина не встає до нього вночі, тому що йому завтра йти на роботу, від виду обридлих пельменів до вечері: весь день сиділа вдома, хіба не могла приготувати?

Далі в процес «маминого виховання» з великим ентузіазмом включаються бабусі. До грудей прикладаєш неправильно, вагу набирає погано, рано сів, пізно пішов, не любиш ти його зовсім …

Філософія медиків – це взагалі окрема пісня. Якщо, по рідкісному збігу обставин, ви не багатодітна, впевнена в собі мама, а педіатр немолода випускниця університету, швидше за все, кабінет лікаря доведеться покинути з відчуттям повної неспроможності. І думкою, що малюк досі живий виключно з волі випадку.

Потім естафету дружно підхоплюють вихователі та нянечки, та що там говорити, навіть прибиральниці дитячих садків. За ними чинно слідують авторитетні матрони у дворах та інші великі фахівці в галузі педагогіки та педіатрії. Боронь Боже, дитина захниче. Миттю знайдуться чесноти, готові пояснити мамі як вона не права у виховному процесі.

До моменту, коли малюк піде у перший клас, жінка вже встигає натренувати «бойову стійку» і на кожне «а ви знаєте, що він сьогодні витворив» відповідає відпрацьованим «ударом», вискакуючи вперед малюка. Пізніше, звичайно, дістанеться і маленькому розбійникові по повній програмі.

Пам’ятається, недавно бачила я таку ситуацію. У вагоні електрички їхали мама з маленькою дівчинкою, у якої «пристойно» сидіти вже не було ніяких сил. Хтось із пасажирів запропонував дитині пограти невеликою іграшкою – брелоком. Бачили б ви реакцію мами. Весь час, поки малятко крутило в руках «цікаву штуковину» бідна жінка сиділа «як на цвяхах», готова вихопити штучку при підозрі на заподіяння найменшого збитку і «гавкнути» на дочку, щоб вела себе належно. Мама, до речі кажучи, дуже мила, приємна панянка. Але роки боротьби за право називатися хорошою вихователькою зробили свою справу.

До кінця школи кожна жінка вже твердо знає, що її чадо ніколи не здасть іспити і нічого крім армії йому не світить. Бабусі докірливо кудахчут: «Говорили ж їй, треба було дитям займатися і про сім’ю думати». Чоловік, при будь-якому зручному випадку, киває на дружину: «Що я можу зробити, коли вона його розбалували». Загалом, повне і беззастережне фіаско.

Звернення до оточуючих

Власне, до чого це все було. Дорогі тата й бабусі, лікарі, вчителі, сусіди і просто оточуючі, спробуйте ставитися до мам трохи по-іншому. Так, вони не ідеальні і ще не скоро такими будуть. Але кожна мама в душі має комплекс відмінниці, всіма силами прагнучи зробити для дитини все в найкращому вигляді. Тому, коли вона скаржиться – не поспішайте читати лекції, а просто вислухайте і, по можливості, обійміть. Бо мама робить найважчу і важливу роботу в цьому світі.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...