Чи хочете ви другу дитину?

Чи хочете ви другу дитину?

Пізнавши труднощі і радості вагітності, деякі пари починають замислюватися про другу дитину. Часто процес вирішення стикається з великою кількістю перешкод. Важко зважити всі “за” і “проти”, адже в першу чергу необхідно забезпечити майбутнє вже появившого на світ малюка, і чи зможете ви підняти і другого?

Якщо ви хочете другої дитини, навряд чи знайдуться перешкоди, здатні вас зупинити. Однак у цьому випадку вам слід заздалегідь продумати, з якими проблемами ви можете зіткнутися і як їм можна перешкодити, знизити ймовірність прояву або мінімізувати.

Як би раціонально це не звучало, вам доведеться визначитися з бажаним часом появи другого малюка. Чому це важливо? Задумайтесь: якщо ви захочете відкласти це занадто надовго, то вашій вже дорослій дитині буде досить складно налагодити відносини з новонародженим. Крім того, це означає і значну різницю у віці між вами і вашою другою дитиною. Тому, якщо ви хочете другої дитини, краще, якщо різниця у віці малюків буде не більше пари років.

Такий підхід допоможе уникнути і ряду проблем з підготовкою дитячого приладдя, адже вам не доведеться обирати нову коляску або колиску. Правда, не варто надмірно старатися в економії: будьте готові до того, що друга дитина має право на власні речі, і по можливості намагайтеся забезпечити це.

Є ще одна складна задача, яка стоятиме перед вами, якщо ви зважитеся розширити сім’ю. Вона пов’язана зі спілкуванням дітей і має кілька аспектів.

Перший момент: комунікація між братами і сестрами. Тільки від вашої поведінки залежить, наскільки гострими будуть конфлікти, чи знайдеться можливість налагодити мирні відносини. Вам доведеться проявити справжній талант дипломата, щоб в рівній мірі розподілити увагу між дітьми, позбавити їх від необхідності ревнувати, навчити приймати і розуміти один одного.

Інший серйозний аспект проблеми – їх спілкування з навколишнім світом. Частково знизиться їх потреба у появі більш широкого кола дітей і може утруднити соціалізацію. Продумайте, як ви будете сприяти розвитку їхніх навичок комунікації з іншими людьми.

Часто пари, які прагнуть до розширення сім’ї, зі зневагою ставляться до таких аргументів проти цього рішення, як недостатність квадратних метрів, неможливість відходу в декретну відпустку, проблеми з грошовим забезпеченням. Але це помилкове ставлення до проблеми: можливо, вам дійсно це не здається серйозною складністю, але дитині здасться. Малюк матиме право на володіння своїм простором, хорошим одягом і цікавими книгами, на радісних і спокійних, а не обтяжених турботами батьків. Чи зможете ви йому все це забезпечити?

Поділитися в...

Вас може зацікавити...