Чи готові ви до чергового поповнення в сім’ї

друга дитина

Кількість дітей в сім’ї, залежить від бажання подружньої пари, від того, як вони забезпечені фінансово, від релігійних переконань. Так само від рівня їх здоров’я, соціальних і біологічних факторів. Період між народженням дітей у кожній сім’ї індивідуальний.

Фізіологія

У період вагітності діяльність організму дуже змінюється. Перебудовуються нервова система, і всі інші системи організму, всі органи, опорно-руховий апарат. Так само змінюється обмін речовин. Тобто під час виношування дитини, організм матері спрямований на забезпечення нормального розвитку плода. Всі зміни відбуваються поступово. Так само, після пологів, поступово відбувається відновлення організму. Найоптимальнішим проміжком між пологами є період 2,5-3 роки.

За цей час організм жінки встигає повністю відновитися і нормально підготуватися до наступної вагітності. Цей інтервал необхідний для дванадцяти місяців вигодовування малюка грудьми, дев’яти місяців для відновлення сил після вагітності, пологів і вигодовування малюка, дев’яти місяців нової вагітності. Вчені стверджують, що занадто короткий інтервал між пологами може позначитися на дітях надалі. Завагітнівши незабаром після пологів, жінка не встигає повністю відновити свій організм. У неї не вистачає вітамінів, бувають часті стреси. Психологічні проблеми, які пов’язані з тим, що діти дуже часто з’являються, можуть відбитися на здоров’ї дітей і жінок.

Занадто рано не потрібно, але й довго чекати не рекомендують

Занадто маленький період між пологами іноді може призвести до таких ускладнень, як викидень, передчасна поява малюка на світ. Так само це може породжувати анемію, патологію прикріплення плаценти, недостатній кровообіг в плаценті. Але якщо проміжок занадто великий, це теж не дуже добре. Якщо інтервал між вагітностями складає більше десяти років, особливо, якщо на той момент жінці виповнилося 35-40 років, можуть бути різні порушення в розвитку дитини. Це відбувається через те, що в такому віці матка кровопостачається набагато гірше. Це загрожує невиношуванням малюка, а так само розвитку у дітей хромосомних хвороб, у тому числі і синдрому Дауна.

Індивідуальний підхід

Для кожної жінки проміжок між пологами дуже індивідуальний. Це залежить від здоров’я жінки, а так само від її психологічної готовності до нового малюка. Так само в цьому питанні дуже важливо те, як протікала попередня вагітність і пологи. Якщо попередні пологи проходили шляхом кесаревого розтину, то необхідно оцінити загоєння в області шва. Адже час настання попередньої вагітності, а так само прогнозування майбутніх пологів залежить саме від стану сформованого шраму на матці. Первозданна анатомічна цілісність тканин матки відновлюється тільки після 1,5-2 роки після кесаревого розтину. За цей час рубець, який складається зі сполучної тканини, заміщається на м’язові волокна. Це свідчить про те, що він тепер в нормальному стані і не буде шкодити наступній вагітності. Відновлення маткової тканини після операції залежить від того, як проходила операція, а так само того, як проходить післяопераційний період і виникнення можливих ускладнень.

Дуже важливим фактом є те, що аборти після кесаревого розтину зменшують можливість наступної вагітності. Жінкам, у яких перша вагітність проходила з ускладненнями, слід так само збільшити період між новою і старою вагітністю. Якщо під час виношування малюка жінка зіштовхуються з такою проблемою, як гестоз, загроза передчасних пологів, загроза викидня, то організму потрібно більше часу для повного відновлення. Серед мам існує думка, що в період вигодовування дитини грудьми, коли немає місячних, завагітніти неможливо.

Але щоб вагітність не настала, потрібно додержуватися таких правил:

Годувати дитину жінка повинна без догодовування.

Годувати дитину грудьми слід не менше, ніж кожні три години вдень, і один раз вночі. Проміжок між годуванням повинен бути не більше шести годин. Метод більш ефективний при частому годуванні.

Місячні в цей період повинні бути відсутніми.

Період після пологів повинен становити не більше шести місяців.

Якщо жінка не буде додержуватися хоч одного з цих правил, несподівано для себе вона може знову завагітніти.

Зважте всі плюси і мінуси

Однак багато хто з жінок не хочуть додержуватися такого загального правила. Деякі наполягають на тому, щоб ще одна дитина з’являлася, коли перша ще навіть самостійно не ходить. Інші навіть і думати не бажають про появу малюка, поки найменша дитина не почне ходити в дитячий садок. У прийнятті такого рішення варто враховувати, в першу чергу, свої бажання, власні потреби та можливості. Варто добре обміркувати, чи зможете ви впоратися з багатьма фізичними потребами, чи вистачить у вас сил і здоров’я, чи зможете ви розраховувати на допомогу свого чоловіка, родичів або друзів. Чи готові ви абсолютно весь свій час присвятити діткам, адже після появи ще одного малюка, у вас його практично не буде. Вам потрібно об’єктивно оцінити свої фізичні здібності і фінансове становище. Подумайте, чи є у вас в будинку достатньо місця, щоб ще одному малюкові було комфортно. Дуже важливо, щоб ваш чоловік підтримував вас у такому виборі.

Обов’язково варто обговорити це питання з ним, і прийняти відповідне рішення. Багато пар вважають, що поява в сім’ї маляти може їх зблизити, але це не завжди так. Якщо в шлюбі є які-небудь труднощі, то капризи малюка можуть тільки ускладнити ситуацію, напруга між вами і чоловіком може тільки зростати. Не забувайте про ще одну дитину, або дітей, які у вас є на даний момент. Адже після появи нового малюка, ви не зможете присвячувати старшим дітям стільки часу, як присвячували. Це може відобразитися на психологічному стані дитини. Так що спочатку підготуйте його до таких змін. До трирічного віку діти не можуть нормально ставитися до появи братика чи сестрички. Будьте готові до прояву ревнощів і образи малюка. Ви повинні переконати свого малюка в тому, що після появи у вашій сім’ї ще однієї дитини, ставлення до нього не зміниться, що ви точно так само будете оточувати його турботою, любов’ю і увагою. Роблячи всі необхідні покупки для появи малюка, не забувайте періодично купувати щось вашій першій дитині. Нехай навіть це будуть невеликі подарунки, але таким чином ви будете показувати те, що ви не забуваєте про нього і як і раніше любите.

Приймаючи рішення про появу нового малюка, ніколи не поспішайте! Адже це дуже відповідальний крок і з фізичної точки зору, і з моральної, психологічної. Але якщо навіть так сталося, що ви повторно завагітніли самі того не плануючи, то не варто засмучуватися, адже поява на світ нового малюка, завжди подарує вам величезну радість, щастя і змусить вас заново відчути прекрасне материнське почуття!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...