Чи дозволяється вагітним відвідувати лазню або сауну

Чи дозволяється вагітним відвідувати лазню або саунуВи чекаєте швидкої появи малюка у вашій родині, подруги зібралися в сауну і кличуть з собою? Само собою ви будете переживати, чи не зашкодить це малюку. Не варто хвилюватися, якщо зі здоров’ям все гаразд, похід в лазню або сауну не тільки не завдасть клопоту, але й, можливо, поліпшить тонус організму, підніме настрій.

Природно перед тим, як погоджуватися на настільки корисний захід, варто проконсультуватися з лікарем. А також не зайве прочитати рекомендації, наведені в цій статті.

Перш за все, потрібно пам’ятати, що на ранніх термінах не допускається майбутній мамі перебувати в приміщеннях з дуже високою температурою. Тому, навіть якщо ви відчуваєте себе чудово, відкладіть похід у лазню до другого – третього семестру вагітності. Крім того, нагрівайте парилку не надто сильно і відчутно скоротіть час перебування.

Приймати сауну можна аж до самих пологів, а також через 2 місяці після народження дитини.

Вибирайте саме російську лазню. Там значно менший жар і висока вологість, що сприяє гарному потовиділенню. До речі, схожий мікроклімат можна організувати і в звичайній сауні. Для цього потрібно зменшити температуру і час від часу поливати камені водою. Користуйтеся широким рушником або простирадлом щоб уникнути перегріву. Не забувайте про спеціальні головні убори.

Скільки часу можна перебувати в парильні

Це питання вирішується строго індивідуально. Тим не менш, варто знати, що якщо в звичайному стані ми сидимо в сауні «до упору», то в момент очікування малюка, слід спочатку зайти в парильню на нетривалий час. Потім вийти і прислухатися до власних відчуттів. Надалі можна незначно збільшити час. Але! Виходити завжди потрібно до того моменту, коли ви відчуєте дискомфорт.

Специфіка гігієни в лазні для майбутніх мам

Вагітні жінки особливо схильні до дії різного роду інфекцій. Тому особистій гігієні слід приділити особливу увагу. Ніколи не сідайте прямо на лавку – обов’язково підстеліть невеликий рушник.

За порадою гінеколога можна підібрати спеціальний гель для інтимної гігієни, що запобігає потраплянню інфекцій в жіночі органи.

Протипоказання

Безсумнівно, головним протипоказанням для майбутньої мами є заборона її лікуючого лікаря. Крім того, існує додатковий список проблем, при яких відвідування сауни заборонено в будь-якому випадку. Це підвищена температура тіла, запальні захворювання, серйозні проблеми серця, а також гіпертонія II-III ступеня.

Чим корисна лазня

Перш за все, в лазню йдуть «для душі». Споконвіку вважалося, що в здоровому тілі – здоровий дух. А в лазні ще й можна поговорити з друзями, розслабитися, забути про поточні проблеми.

Крім того, дуже корисно добре пропотіти. Адже, як відомо, з потом, з організму виходять всі шлаки.

Величезна позитивна дія робити масаж розпареним вінком. Він відчутно покращує кровообіг, підвищує тонус шкіри і всього організму.

У лазні добре розкриваються пори. Цим можна скористатися для проведення різноманітних гігієнічних процедур.

Знижується ризик захворювання, падає м’язова напруга, поліпшується настрій.

Таким чином, лазня покращує кровопостачання плаценти, знижує підвищений тонус матки. Крім того, вона є прекрасною профілактикою від розтяжок шкіри.

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...