Чекаємо третього малюка: 7 правил

Чекаємо третього малюка 7 правилДіти – квіти життя, проте далеко не всі люблять великі букети. Соціально-економічна ситуація в країні не сприяє створенню великих сімей, і зазвичай пари вирішують народити не більше двох дітей. Ті сім’ї, які вирішили народити третю дитину, безсумнівно, знайдуть ще більше щастя. Однак, чекаючи третього малюка, потрібно дотримуватися певних правил.

Правило перше. Підготуйте першу і другу дитину до появи ще одного братика або сестрички.

Проблеми можуть виникнути з обома дітьми, і старшj., і молодшj.. Старша дитина вже пережила народження другого малюка, очевидно, вона відчувала незручність від того, що їй стали приділяти менше уваги. Тепер же вона може злякатися, що третій малюк ще більше посилить ситуацію. Молодша ж дитина звикла до того, що вся увага батьків належить їй, і звістка про появу чергового малюка може налякати її. Переконайте дітей, що з появою третьої ваша любов до них не зміниться, і якщо вам доведеться перший час більше дбати про дитинку, то з часом ситуація стабілізується, і ваша сім’я стане ще щасливішою.

Правило друге. Не забувайте приділяти увагу чоловікові.

Чим більше в сім’ї дітей, особливо дошкільного віку, тим менше уваги подружжя приділяють одне одному. Деякі чоловіки дуже гостро переживають брак уваги, і йдуть з головою в роботу або хобі. Щоб зберегти любов і сімейне вогнище, проявляйте турботу і ніжність по відношенню до чоловіка. Нехай він бачить, що він для вас не тільки батько ваших дітей, але також улюблений і бажаний чоловік.

Правило третє. Встановіть в будинку певні правила, які допоможуть зберегти порядок і дисципліну.

Велика кількість дітей в будинку означає безлад і шум, але цього можна уникнути. Встановіть в будинку правила, які допоможуть вам тримати ситуацію під контролем. Наприклад, встановіть місця, де ніколи не повинно бути іграшок, або час, коли в будинку повинна бути тиша.

Правило четверте. Зробіть дітей вашими помічниками.

Діти звикають, що батьки є чимось на зразок обслуговуючого персоналу, але поодинці обслуговувати трьох дітей, особливо коли один з них – новонароджений, справа непроста. Розділіть обов’язки в будинку, дозвольте дітям брати участь у житті сім’ї та нести відповідальність за побутові питання. Це дисциплінує дітей, зробить їх більш відповідальними, а вам значно полегшить життя.

Правило п’яте. Позитивно налаштуйте родичів на народження третьої дитини.

З народженням третього малюка вам дуже знадобиться допомога ваших родичів, особливо бабусь і дідусів. Наприклад, якщо старша дитина захворіє, необхідно буде ізолювати її від немовляти, інакше проблем зі здоров’ям не оберешся. Допомога родичів буде неоціненна, налаштуйте їх на участь у житті вашої родини.

Правило шосте. Не перевантажуйте старшу дитину обов’язками.

Як правило, з народженням третього малюка старший стає вашим головним помічником і відразу обзаводиться масою обов’язків. Пам’ятайте, що він не перестав бути дитиною, і не повинен страждати від поповнення у сім’ї, інакше він може зненавидіти молодшого. Дайте йому час займатися своїми справами.

Правило сьоме. Не забувайте про себе !

Діти дітьми, а собі теж потрібно приділяти увагу. Не жертвуйте собою заради дітей, а живіть і насолоджуйтеся життям разом з ними.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...