Частий бронхіт у дитини: причини і лікування

Частий бронхіт у дитини причини і лікуванняДитячі захворювання дихальних шляхів не повинні вводити батьків в паніку. Якщо немає можливості відразу показати дитину лікарю, можна самостійно прийняти рішення щодо можливих методів лікування. Коли починається сухий і частий кашель, то це перші ознаки захворювання дихальних шляхів. На даному етапі є можливість скористатися сиропами, розтирками і гірчичниками. Якщо захворювання починає посилюватися, кашель стає глибоким і гавкаючим, є небезпека розвитку бронхіту.

Причини захворювання

Причиною бронхітів є вірусне або бактеріальне ураження слизових оболонок бронхів.
Майже будь-яке дане захворювання починається з вірусної інфекції – грипу, ГРВІ. Бронхіти у дітей характерні для молодшого віку. До 4-7 років імунна система зміцнюється, і частота захворювань знижується. Якщо після семи років бронхіти трапляються більше 2-4 разів на рік, то це є ознакою недостатнього імунітету або початком астми. Як ускладнення після вірусної інфекції, в процес легко втягуються бактерії (стрептокок, моракселли, гемофільна паличка), стаючи вторинною причиною захворювання.

Виникають бронхіти і під впливом хімічного або фізичного подразнення, наприклад, забрудненого повітря, або як алергічна реакція. Зрідка бувають викликані грибковою інфекцією.

Лікування

Лікування бронхіту може проходити в домашніх умовах. При сильній інтоксикації, температурою понад 38 градусів, задишки показана госпіталізація.

Якщо бронхіт розвинувся на фоні вірусного захворювання, в першу чергу, треба придушити інфекційне начало. Найвідоміші з антивірусних препаратів: віферон, Генферон, кіпферон. Приймають їх не менше 10 днів.

При гострому стані, разом з жарознижувальними, лікарем призначаються спазмолітики або протинабрякові засоби, щоб зняти спазм в бронхах. Обов’язкові відхаркувальні препарати: АЦЦ, лазолван, мукалтин, флуіміціл, амброксол, бромгексин. При задишці не обійтися без бронхорозширяючих таблетованих препаратів (еуфілін, теотард, теопек) або інгаляторів (беродуал, сальбутамол).

Антибіотичне лікування призначається у випадках тривалої хвороби і при загрозі ускладнень. Триває воно, як правило, 7 днів при гострій формі, при хронічній – 10-14 днів.

При важкій формі єдиний ефективний спосіб лікування – ін’єкційний. У комплексній терапії застосовуються фізіотерапевтичні процедури, фітомассаж, постуральний дренаж, ЛФК.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...