Часте сечовипускання під час вагітності

Часте сечовипускання під час вагітностіОдним із симптомів настання вагітності є часте сечовипускання, що супроводжується рясними виділеннями. Багатьох молодих мам хвилює, чи це нормально і чому так відбувається?
З настанням вагітності часті позиви до сечовипускання доставляють певний дискомфорт. Адже необхідність частіше ходити в туалет не залежить від часу доби, також сечовий міхур може виявитися зовсім не наповненим. Часті позиви зазвичай проходять до четвертого місяця вагітності і поновлюються до третього триместру вагітності, що обумовлено значним збільшенням розмірів плода і, відповідно, матки. Тиск на сечовий міхур посилюється, примушуючи частіше його спустошувати. Ці ж причини пояснюють збільшення обсягів виділень, спостерігається “підвищена вологість” в області статевих органів.
У перші тижні очікування малюка в організмі жінки відбуваються колосальні зміни. Велика кількість гормону, званого хоріонічний гонадотропін людини (ХГЛ), що виробляється в цей час, стимулює часті позиви до сечовипускання. Крім того, тіло вагітної жінки містить більше рідини (це обумовлено збільшенням об’єму крові і частою зміною навколоплідної рідини). Нирки відчувають додаткове навантаження і працюють значно швидше.
Безпосередня близькість матки до сечового міхура посилює всі зміни в організмі, додаючи механічний тиск на орган, сприяючи ще більшій частоті позовів до сечовипускання.
Ще один неприємний сюрприз чекає вагітну жінку під час сміху, чхання, кашлю – може виникнути витік сечі (це свідчить про досить слабкі м’язи навколо уретри). Щоб уникнути цієї неприємності, не ігноруйте позиви в туалет.
Зменшити кількість походів в туалет можна, знизивши споживання продуктів, що мають сечогінні властивості, що містять кофеїн. Намагайтеся при сечовипусканні повністю вивільняти сечовий міхур (для цього нахиліться трохи вперед).
Неприємні відчуття під час походу в туалет повинні насторожити. Якщо сумніваєтеся в нормальності процесу сечовипускання, зверніться за консультацією до лікаря.
Вагітність приносить багато різних відчуттів, приємних і не дуже. Намагайтеся спокійно сприймати те, що відбувається, адже очікування дива триває всього 9 місяців, а потім організм приходить в норму.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...