• Без категорії

Час зачаття та схильність дитини до алергій

Чутливим до харчових алергенів стає кожен 10-й малюк, чия одинадцятого тиждень ембріонального розвитку відбувалася протягом квітня або травня

Фінські вчені з’ясували, що пора року, протягом якої проходить І-й триместр вагітності, впливає на сприйнятливість майбутнього малюка до алергенів.

Дослідники спиралися на вивчення інформації по 6 тис. малюків, що з’явилися на світ в період 2001-2006 рр. З усіх малюків, тільки 1 тис. пройшла перевірку на чутливість до харчових алергенів у віці до 4 років. На першому році життя результати були позитивними, а ось у діток до 4 років рівень алергічних реакцій впритул залежав від пори року, протягом якої малюк з’явився на світ. Цей рівень коливався від 5% серед дітей, що з’явилися на світ в червні і липні, до 9,5% серед народжених в жовтні і листопаді.

Як з’ясувалося, кожен десятий малюк, чий одинадцятий тиждень ембріонального розвитку відбувався протягом квітня або травня ставав чутливим до харчових алергенів. І лише 6% – серед тих, хто досяг аналогічній стадії внутрішньоутробного розвитку в грудні і січні.

Це пояснюють вчені тим, що пилок берези і вільхи найбільш активні навесні, тобто в квітні і травні. Якщо на цей період випадав 3 місяць ембріонального розвитку малюка, то підвищувався ризик алергії на яйця і молоко втричі в порівнянні з малюками, які досягли II-го триместру у листопаді та грудні.

Фінським дослідникам вдалося довести, що дитина, народжена восени або взимку, буде більш схильний до розвитку екземи, а також у неї підвищений рівень антитіл до різних алергенів, значить вона більше за інших дітей буде схильна до алергії. Адже саме з 11-го до 24-го тижня розвитку ембріони виробляють антитіла до певних алергенів.

За статистикою 25% дітей страждають на яке-небудь алергічне захворювання, а харчова нестерпність зустрічається у кожного третього з алергіків. У більшості малюків вона пройде незалежно від лікування до 5-6 років, але непереносимість деяких продуктів залишиться на все життя. Причиною поширеності алергії вважають інтенсивний розвиток технологій, використання консервантів і різних хімічних добавок у харчовій промисловості, використання добрив у сільському господарстві та незбалансоване харчування. Позначаються і спадковість, і надмірна проникність імунітету у дітей.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...