Бязь чи сатин – яка постільна білизна краще?

Бязь чи сатин

Ми вже й забули ті часи, коли вибір постільної білизни був мізерним і одноманітним. Сьогодні ринок текстилю радує нас достатком моделей, форм, колірних варіантів і орнаментів. Як правило, найбільшим попитом користуються постільні комплекти з бавовняних матеріалів. Але, саме великий вибір бавовняної постільної білизни часом вводить нас в ступор, ми губимося, і перед нами гостро постає питання: «Бязь або сатин – яку постільну білизну краще вибрати?». Адже так хочеться, щоб постільна білизна манила нас своїм привабливим забарвленням, була приємною на дотик і служила нам вірою і правдою, як можна довше!

Тому сьогодні ми з’ясуємо, що краще купити постільну білизну з сатину чи постільну білизну з бязі, і розберемося в якості кожного комплекту. А придбати не виходячи з дому можна тут.

Постільна білизна з бязі

І так, постільна білизна з бязі – це один з різновидів бавовняних постільних тканин. Бязь – це практичний і досить щільний матеріал з товстого бавовняного волокна. Тканина виробляється на основі простого полотняного переплетення ниток. Бязь може мати найрізноманітнішу щільність, і чим більше щільність, тим довговічніше і міцніше постільна білизна з бязі. Оптимальний варіант якісного постільної білизни з бязі – це вироби з показниками щільності понад 120 г / кв. м.

Постільна білизна з бязі: переваги і недоліки

Перед тим, як зробити остаточний вибір постільної білизни, варто дізнатися всі переваги і недоліки кожного з матеріалів. Так, комплект постільної білизни з бязі має величезну кількість переваг і користується безперечною популярністю і попитом серед наших господинь.

Головними перевагами постільної білизни з бязі є:

 • Екологічність і натуральність матеріалу.
 • Високі показники повітропроникності і поглинання вологи.
 • Зносостійкість і міцність постільного комплекту.
 • Здатність збереження тепла, що робить їх актуальним варіантом в холодну пору року.
 • Невибагливість в догляді і легкість прасування.
 • Відносно невелика ціна постільної білизни.

Серед недоліків цієї постільної білизни можна виділити невелику схильність до зминання і недостатній блиск, який часом грає вирішальну роль при виборі постільної білизни.

Постільна білизна з сатину

Сатин – це один з найпривабливіших, міцних і приємних на дотик матеріалів, в основі якого використовуються натуральні бавовняні нитки. Сатинова постільна білизна виглядає дуже багато і презентабельно. Саме через це сатин ще називають «бавовняний шовк». Але, на відміну від дорогого шовку, ціна постільної білизни з сатину набагато нижче і доступна кожному. Завдяки властивому йому блиску, зовні сатин нагадує атлас, але при цьому постільні комплекти з сатину мають здатність зберігати тепло.

Головною відмінною рисою сатину є те, що для його виготовлення застосовується особливе сатинова переплетення ниток, при якому одне скручене лицьове волокно переплітається з чотирма виворітними. Саме такий вид плетіння дарує постільній білизні з сатину неповторний і розкішний зовнішній вигляд. Якщо порівнювати зовнішню привабливість постільної білизни з сатину і з бязі, то перша багато в чому виграє.

Постільна білизна з сатину: переваги і недоліки

Постільна білизна сатин має величезну кількість позитивних характеристик, таких як:

 • Відмінну здатність пропускати повітря, відводити і поглинати вологу.
 • Високі параметри зносостійкості і збереження кольору.
 • Відсутність статичного намагнічування.
 • Невибагливість в догляді, не зминається, не дає усадку після прання.
 • М’яка і приємна до тіла, наділена гіпоалергенними властивостями.
 • Розкішний блиск, багатий зовнішній вигляд.

Бязь чи сатин – яка постільна білизна краще?

Сьогодні популярністю користуються, як постільні комплекти з бязі, так і постільна білизна з сатину. Але, з’ясувавши всі головні характеристики постільних речей з цих матеріалів, можна сміливо зробити висновок, що сатинова постільна білизна за параметрами зносостійкості і зовнішньої привабливості краще за бязеву.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...