• Без категорії

Бути мачухою

Бути мачухоюВажко бути мачухою … А що потрібно знати, вміти і відчувати, щоб чужа дитина перестала бути чужою?

Як ви думаєте, чому у всіх казках зла і підступна мачуха знущається над дитям? І ніде не зустрічається добра і тямуща, яку вибрав чоловік замість першої дружини, сподіваючись побудувати з нею нове сімейне щастя.

Дитині важко зрозуміти, згідно дитячого стилю мислення, як може одна людина, хай навіть це рідна мати, бути одночасно доброю і лагідною, і в той же час вимогливою і суворою. Тому все, що пов’язано з позитивними емоціями, асоціюється з рідною ненькою, а коли за щось лають або чогось вимагають, то негативні емоції накопичуються і знаходять вихід на якійсь чужій людині, «мачусі».

Навіть, якщо такої немає в дійсності, то дитина переносить свій негатив на будь-яку відповідну людину: тітку з іншого під’їзду, крикливу продавщицю, або мамину подругу, яка краде маму, закриваючись з нею на кухні «пощебетати». Так що цей персонаж – «мачуха» просто необхідний, щоб розділити чорне і біле. Такий собі контраст доброї матусі.

Тепер уявіть, що такий персонаж з’являється в житті дитини цілком офіційно! «Ура!» – кричить дитя і тягне величезну коробку з розбитими мріями і негативними емоціями, щоб кинути в нову татову дружину. Головне – зрозуміти, що ця коробка призначена не особисто вам, а вашій ролі. Та й просто пора вже викинути…

Як же поводитися в новій сім’ї, як допомогти дитині і самій не опинитися маріонеткою в чужій грі? Важкого тут нічого немає, адже психологію почуттів ми вже розібрали. Можна тепер самій продумати подальші дії, щоб стати не злою шкідливою ​​мачухою, а необхідною людиною і для дитини, і для її батька.

Отже, правило перше: входьте в сім’ю непомітно, «сірою мишкою». Не потрібно відразу міняти уклад життя, навіть якщо він вам здається не зовсім правильним. Адже якось же до вашого приходу обходилися. Придивіться перший час, налагодьте спочатку відносини з дитиною, а потім вже, «в годину по чайній ложці» починайте змінювати їх життя на краще. Так, ви в цій сім’ї господиня, але постарайтеся врахувати думки всіх членів сім’ї, якщо ви вирішили перефарбувати стіни в дитячій або викинути цей жахливий сервіз.

Правило друге говорить, що не варто впадати в крайнощі. Якщо ви починаєте спілкування з дитиною з задарювання всякими штучками, то не виключено, що потім буде важко перейти в звичайне русло: діти швидко звикають і можуть сісти на шию. Не дозволяйте батькові сімейства повісити на вас весь вантаж проблем по вихованню дитини. Обмежтеся дрібними питаннями – «одягнути-нагодувати-перевірити уроки», а вже глобальними проблемами нехай займається він сам, або разом з матір’ю дитини. Вас запросили не як няню, а в якості дружини.

Ну, і третє: намагайтеся не нав’язувати своє суспільство, свої методи виховання, а бути в потрібний момент в потрібному місці, як би, паличкою-виручалочкою. Щоб не ви, а дитина сама намагалася завоювати вашу довіру і прагнула до вас. Знайдіть точки дотику в якихось ситуаціях, моментах, коли ви щось робите набагато краще, де ваша допомога просто необхідна.

Наприклад, ви можете спекти смачний пиріг, що не вміє робити тато, розповісти цікаву казку, яку не знала мама, намалювати веселого слона, якого взагалі ніхто не вміє малювати. Одним словом, станьте незамінною для малюка. Нехай він зрозуміє, що з вашим приходом в сім’ю, він не втратив тата, а придбав ще одну рідну людину.

І ще, перед тим, як приміряти на себе роль мачухи, намагайтеся зустрічатися не тільки з чоловіком, але і з його дитиною. Разом ходіть на прогулянки, влаштовуйте якісь ігри, походи, дізнавайтеся інтереси. Щоб ви стали не тим самим снігом на голову, несподівано звалилися в сім’ю, а довгоочікуваним теплим сонцем, якого цій сім’ї так не вистачало…

Поділитися в...

Вас може зацікавити...