Будьте пильні: небезпечні тижні вагітності

Вагітні матері, як правило, турбуються про здоров’я майбутньої дитини. Особливо, якщо це перша вагітність, коли жінка ще не знає, що робити. Ризик ускладнень під час вагітності є частим явищем. Але це не означає, що мама повинна не спати вночі через переживання. Краще піклуватися про своє здоров’я уважніше та точно знати, що варте ваших хвилювань, а що ні.

Протягом дев’яти місяців вагітності дійсно бувають тижні, коли ризик викидня і переривання вагітності збільшується.

НЕБЕЗПЕЧНІ ТИЖНІ В ПЕРШОМУ ТРИМЕСТРІ ВАГІТНОСТІ

Перший критичний момент становить 2-4 тиждень вагітності. У цей час плодове яйце кріпиться до матки. Якщо жінка має проблеми з маткою (міоми, патології, рубці), може відбутися викидень. Загроза викидня існує, якщо плід має хромосомні аномалії.

У першому триместрі вагітності існує ще один небезпечний період – 8-12 тиждень. У цей час плацента активно росте та розвивається. Якщо ж у цей час виникають будь-які відхилення, гормональний збій, плацента не росте і плід помирає.

НЕБЕЗПЕЧНІ ТИЖНІ ДРУГОГО ТРИМЕСТРУ ВАГІТНОСТІ

У другому триместрі вагітності є небезпечний період з 18 до 22 тиждень. У цей час матка активно росте та якщо виникають будь-які відхилення (інфекційні захворювання, неправильне розміщення плаценти), виникає загроза викидня. У цей період гінекологи призначають УЗД для передчасного виявлення проблеми та відповідного лікування.

НЕБЕЗПЕЧНІ ТИЖНІ В ТРЕТЬОМУ ТРИМЕСТРІ ВАГІТНОСТІ

У третьому триместрі вагітності існує небезпечний період з 28 по 32 тиждень вагітності під час яких лікар призначає УЗД. Під час огляду лікар ретельно аналізує та вивчає плаценту. Вона може відшаруватись або мати порушення в цілісності. Це загрожує гестозом, смертю плоду або передчасними пологами. Недоношена дитина, що народилася в цей період, потребує особливої уваги та турботи.

Але не турбуйтеся про це заздалегідь! Попереджений – означає озброєний. Тепер ви будете знати напевно, що всі огляди, тести та аналізи призначаються лікарем не випадково. Так що не забувайте слідувати всім рекомендаціям лікаря.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...