Вагітність – про все важливе для майбутніх мам

Будиночок малюка – матка

Будиночок малюка - маткаБагато є важливих моментів для майбутньої мами, про які хочеш, не хочеш, а краще все-таки знати. І один з них це – як себе відчуває один з найголовніших органів у вагітної жінки – її матка – будиночок для її малюка.

Головна проблема, з якою стикаються майбутні мами – це підвищення тонусу матки.

Як зрозуміти, що матка в тонусі і слід терміново звернутися до доктора, не чекаючи призначеного часу?

Під тонусом матки розуміють ступінь напруження м’яза матки: при нормальному перебігу вагітності матка повинна бути м’якою, знаходитися в розслабленому стані, адже це необхідна умова для нормального розвитку вагітності і плоду.

Гіпертонус – це підвищення тонусу матки, яке при пальпації (обмацуванні) визначається як ущільнення стінок матки. Як правило, гіпертонус матки є не причиною, а наслідком якого-небудь патологічного стану, а значить, представляє загрозу яких-небудь ускладнень протягом вагітності.

Тонус матки може підвищуватися в різні періоди вагітності, починаючи з ранніх термінів. Жінка починає відчувати болі, що тягнуть або ниють, внизу живота і поясниці, а також у області крижів, дуже схожі з болями напередодні менструації.

Біль може стати постійним, приймаючи схватко подібний характер. Крім того, характерне відчуття "тяжкості" внизу живота, матка стає щільній консистенції, як би "кам’яніє".

Іноді до болів можуть приєднуватися кров’яні виділення.

Що відбувається у такому разі з крихіткою, який росте у мами в матці?

Оскільки при підвищенні тонусу матки відбувається зниження матково-плацентарного кровообігу, можуть спостерігатися ознаки Внутрішньоутробного страждання плоду: підвищена або, навпаки, понижена рухова активність, відсутність ворушінь протягом декількох годин.

Якщо малюк перестав ворушитися або, навпаки, проявляє невластиву дотепер активність, терміново зверніться до лікаря!

Читайте також, про секс після народження дитини

Джерело: myjane.ru

Exit mobile version