Брекети: за і проти

БрекетиБрекети – це один з методів виправлення прикусу та інших аномалій розташування зубів. Вони складаються з ряду замків, що прикріплюються до зубів за допомогою спеціального клею. Замочки з’єднані між собою силовою дугою, яка чинить постійний тиск на зуби і поступово переміщує їх в потрібне положення.
Це ортодонтичний пристрій став досить популярним за останні кілька років. Але досі не змовкають суперечки між противниками брекетів і їх захисниками. У брекет-систем є і позитивні якості і недоліки. Найголовнішим плюсом є те, що вони можуть вилікувати практично будь-яку аномалію зубів, чого не можна сказати про інші пристрої, яким по плечу тільки виправлення дефектів прикусу. Крім того, брекети встановлюються стаціонарно, тобто, не потрібно щодня знімати апарат. Особливо це актуально для дітей.
Ортодонтичне лікування можливе в будь-якому віці. Лікарі – ортодонти займаються виправленням зубощелепних аномалій навіть на молочних зубках, якщо це необхідно.
Противники брекет-систем наводять безліч аргументів, не завжди виправданих. Об’єктивним мінусом можна вважати досить довгий термін виправлення неправильного прикусу. В середньому, часовий проміжок лікування становить від шести місяців до року.
Ще одна об’єктивна трудність – необхідність дотримуватися ретельної гігієни порожнини рота. Після кожного прийому їжі треба акуратно чистити зуби і сам апарат. Для цього потрібна спеціальна щітка і йоржик, зазвичай їх видає лікар. Крім цього, потрібно застосовувати суперфлоссов і ополіскувач. Також, доведеться відкоригувати харчування. З раціону виключають дуже жорстку і липку їжу – сухарі, чіпси, вафлі, хлібці, печиво, іриски-тягучки, льодяники. Природно, доведеться позбутися звичок гризти нігті, олівці або ручки.
Дуже багато пацієнтів вважають брекети естетично непривабливими. Але якщо людина справді хоче мати красиву посмішку, така непривабливість майже не має значення. Крім того, сьогодні існують різновиди брекет-систем, які практично непомітні. Наприклад, лінгвальні, сапфірові або керамічні.
Також не відповідає дійсності твердження, що брекети руйнівно впливають на зубну емаль. Насправді, конструкція встановлюється так, щоб повністю виключити зіткнення замочка брекета з емаллю зуба. Це досягається за допомогою нанесення спеціального клейового складу між ними.
Звичайно, багато залежить від професіоналізму лікаря і анатомічних особливостей зубів пацієнта. Протипоказаннями для носіння брекет-систем є поганий стан емалі і серйозні захворювання пародонту. Крім цього, важлива особиста мотивація до проведення лікування і можливість регулярних візитів до лікаря-ортодонта.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...