Брак вітаміну D

Брак вітаміну DЯкщо в організмі новонароджених спостерігається брак вітаміну D, то ризик розвитку шизофренії у них зростає вдвічі. Такого висновку дійшли дослідники.

Вчені з Інституту мозку в Квінсленді використовували невеликі аналізи крові, взяті в рамках традиційної діагностики новонароджених в Данії. Вони порівняли концентрацію вітаміну D у дітей, згодом хворих шизофренією, із здоровими малюками. Виявилося, що низький рівень цього вітаміну більш ніж в два рази збільшує ризик розвитку важкого психічного розладу.

Вітамін D, який часто називають "гормоном сонячного світла", потрапляє в наш організм, здебільшого, завдяки сонячному промінню через шкіру. Ще одним багатющим джерелом цього вітаміну є риба. Вже давно було відомо, що вітамін D важливий для здоров’я кісток, але вчені з Квінсленда також виявили, що цей вітамін виконує велику роль в зростанні здорового мозку.

Тим часом, низький рівень вітаміну D у дітей зустрічається нерідко в багатьох країнах. Раніше вчені також знайшли, що найчастіше хворі на шизофренію народжуються взимку – якраз, коли понад усе відчувається брак сонячного світла.

"Хоча нам і потрібно підтвердити наше відкриття іншими дослідженнями, вже зараз можна припустити, що науці варто задуматися про підвищення рівня вітаміну D в організмах вагітних жінок і новонароджених, оскільки це знижує ризик розвитку шизофренії", – говорить автор дослідження професор Джон Макграт. Результати його трирічних спостережень були сьогодні опубліковані в журналі Archives of General Psychiatry.

Джерело: medikforum

Поділитися в...

Вас може зацікавити...