• Без категорії

Боюся народжувати

Боюся народжуватиБудь-яка вагітність коли-небудь закінчується. І як би не хотілося розтягнути цей період, день народження вашого чада все ближче. Цілком нормально, що в цей час з’являються різні фобії – страх не народити, не полюбити, чи не вигодувати. Важливо собі зізнатися: «Я боюся народжувати» і заспокоїти свою совість. Потрібно налаштовувати себе на позитивне мислення. Зрештою, страх народжувати присутній у багатьох матусь.

Зрозуміти і перемогти страх

Подумайте, чого саме ви побоюєтеся. Це може бути родова біль, невідомість, страх пологів. Головне зрозуміти, що боятися народжувати – нормально. У цьому немає нічого ганебного. Не можна тримати в собі побоювання, інакше є ризик ще більше себе накрутити. Обов’язково обговоріть хвилювання з близькою людиною.

Якщо ця вагітність перша, то можна поговорити з дівчиною, яка знає, що таке народжувати і має позитивний досвід. Вона зможе підказати, що не розгубиться і зібратися з силами в найвідповідальніший день. А якщо її історія буде розказана з гумором, то боязнь народжувати напевно стане менше.

Кожен день, перед сном, повторюйте про себе: «Я чекаю свого малюка і зовсім не боюся народжувати». Поступово страх стане менше. Пам’ятайте, що паніка – найголовніший ваш ворог в пологах.

Як розслабитися

Буває так, що страх перетворюється на справжню паніку. Він у всьому вас супроводжує, заважає спати, відпочивати і насолоджуватися виношуванням малюка. Від нехороших думок допомагає відволіктися хобі та спілкування з іншими матусями.

Якщо вас постійно відвідують думки: «Дуже боюся народжувати», то варто спробувати відвідати спеціальні курси:

  1. Гімнастика для вагітних розслабить м’язи. Вона підготує вас до пологів, навчить слухатися своє тіло. Йти народжувати буде вже не так страшно.
  2. Уроки малювання. Чому б не висловити всі емоції на папері. Для цього не потрібно бути майстерним майстром. Малюйте, як вмієте. Дозвольте собі розмазувати фарбу руками, дуріти, змішувати кольору. Сходіть на боді-арт для вагітних і прикрасьте свій животик.
  3. Курси майбутніх матусь допоможуть зрозуміти свої потреби і потреби малюка. Після подібних курсів народжувати буде вже не так страшно. Вам детально розкажуть про сам процес і навчать методикам розслаблення.

Якщо навчитися розслаблятися, то вагітність буде проходити набагато легше. Впоратися зі страхами відмінно допомагають прогулянки, спілкування і хобі.

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...