БОЮСЯ НАРОДЖУВАТИ! П’ЯТЬ ПРИЧИН, ЩО ЗАВАЖАЮТЬ ПІДГОТУВАТИСЯ ДО ЩАСТЯ МАТЕРИНСТВА

Якою б бажаною не була вагітність, кожна жінка відчуває страх майбутніх пологів. Адже народжувати – «неприємно, соромно, огидно і неймовірно боляче»! Звідки ці стереотипи, ми намагалися з’ясувати, проаналізувавши відгуки більше сотні жінок, які готуються стати мамами.

  1. Першопричиною боязні пологів, нерідко, стають найближчі люди. «Як я намучилася!», «Я тебе 16 годин народжувала, а ти …», «Знала б, що так важко буде, ніколи б тебе не родила!» – вимовляючи на адресу дочки ці та подібні до них фрази, мати керується найкращими намірами. Вона просто намагається викликати співчуття, розуміння, а найголовніше – слухняність. Іноді картинка обростає деталями, і тоді в голові у дівчинки формується стійкий образ: пологи – це біль, муки і сльози. Не варто думати, що цей образ з роками забудеться. Захисний механізм психіки спрацює навіть через багато років: завагітнівши, замість щастя ваша дитина буде відчувати постійну тривогу, страх, які стануть причиною безсоння, сліз, дратівливості, що негативно вплине і на здоров’я малюка, і породіллі.

Порада. Згадуючи свою вагітність і пологи, будьте стримані в фразах, намагайтеся розповідати більше про позитивні моменти. Вони теж у вас були. А головне, не забудьте сказати: «Коли ти з’явилася на світ, – це був найщасливіший день у моєму житті!»

  1. Старші подруги, знайомі і приятельки теж негативно впливають на самовідчуття майбутньої мами. Психіка жінки влаштована таким чином, що для душевного спокою їй обов’язково потрібно з кимось поділитися хвилюючою інформацією. А що може схвилювати слабку стать більше, ніж пологи? Простий тест: згадайте про свої відчуття під час пологів в компанії, службовому колективі. Всі без винятку присутні жінки негайно включаться в розмову і розкажуть про власний досвід.

Причину такої поведінки, як спосіб зменшення внутрішньої напруги, описував ще Зигмунд Фрейд: для того, щоб позбутися від важких спогадів, їх потрібно пережити (в даному контексті – переказати) кілька разів. Згодом, негативні відтінки зникають. Тому більшість розповідей про пологи, які майбутні мами чують з вуст подруг, знайомих, приятельок, сусідок по палаті мають негативний фон переживань.

Порада. Пам’ятайте, що історії про проблемні пологи можуть дуже налякати вагітних жінок і тих дівчат, яким належить стати мамами через багато років. Якщо вже дуже хочеться поділитися, підберіть більш «зрілу» аудиторію. А ще краще, згадайте позитивні, гумористичні моменти або перекажіть чиїсь спогади. Сміх – це психологічна розрядка.

  1. Страх пологів можуть породити медпрацівники. Фахівці, кожен у своїй галузі, переживають професійну деформацію. Наприклад, лікарі часто не помічають, що переказують колезі деталі проведеної операції в присутності пацієнта. Є і більш грубі порушення професійної етики. Особливо це проявляється, коли на місці пацієнта і лікаря – дві жінки. «З таким вузьким тазом пологи будуть важкими», «Ого, яка голова у дитини! Ти не розродився!», «Ну ти і роз’їла! », – лише кілька прикладів некоректних фраз, здатних викликати у вразливої жінки невроз.

Порада жінкам. Коли чуєте на свою адресу щось подібне, згадайте прислів’я: «Людина передбачає, а Бог має в своєму розпорядженні». Тобто, навіть при найбільш негативних прогнозах медичний працівник не може знати, як складеться майбутнє. Тут головне – ваш настрій, витримка, розуміння того, що цей шлях потрібно пройти до кінця. Ці поняття повинні стати головними орієнтирами. Вагітність – лише короткий момент з вашого довгого життя, він скоро забудеться. Адже багато жінок, виходячи за поріг пологового будинку скажуть вам, що готові хоч зараз народити і другу, і третю дитину.

Порада медпрацівникам. Отримуючи спеціальність, серед інших дисциплін ви напевно вивчали деонтологію. Вона включає багато аспектів – питання дотримання лікарської таємниці, міру відповідальності за життя і здоров’я хворого, а також – вміння повідомляти хворому лише ті відомості про його здоров’я, які можуть піти на користь. Пам’ятайте: ось так само недбало один з ваших колег може кинути фразу «Не розродилася!» на адресу близької вам людини. Навряд чи ви подякуєте йому за таку «підтримку».

Негативний досвід попередніх пологів. Судячи з досвіду опитаних, жінки. які народжують вперше, менше бояться пологів, ніж ті, хто вже має такий досвід. Невідоме завжди лякає, а розповісти на словах про всі відчуття при пологах неможливо. А ось тим, хто чекає на другу, третю дитину буває по-справжньому страшно. Особливо, якщо перший досвід пов’язаний з негативними переживаннями.

Порада. Народжувати боляче – це потрібно визнати кожній і бути до цього готовою. Але не варто забувати, що пологи – це фізіологічний процес, закладений в нас генетично. Тобто, організм жінки має всі ресурси для виношування і народження здорової дитини. Але багато що залежить від готовності самої породіллі. Сьогодні існує багато методик полегшення пологів, ознайомтеся з ними, навчіться вести і контролювати себе – це багато краще, ніж катувати переживаннями. Якщо у вас з пологами пов’язані негативні спогади, задумайтеся над тим, що одна і та ж подія в житті трапляється вкрай рідко. Якщо довелося чимало перетерпіти в перший раз, то чому це повинно повторитися?

«Я помру!» Та інші «негативні наслідки». Думки про смерть приходять в голову майже кожної майбутньої мами. Потім ви будете згадувати це зі сміхом. Але коли великий живіт змушує змінити весь гардероб, коли ноги і руки стають ватними, обличчя розпливається, дійсно здається, що всьому хорошому в вашому житті настав кінець.

Порада. Згадайте, що ви – малесенький механізм у тисячолітній історії життя. Народжували до вас і будуть після вас. Народжували з бабками-повитухами, на возі, на сінокосі, в машині і літаку. І протягом століть все проходило добре! Негативні випадки були, але при сучасному рівні медицини, коли виходжуються навіть п’ятимісячні немовлята, їх кількість зведена до мінімуму.

Інша справа, якщо ви ведете не зовсім здоровий спосіб життя. Розповіді про те, що келих вина або сигарета не зашкодять майбутній дитині – лише потурання собі коханій. Тому, якщо ви ще бавитесь цими «принадами» життя – киньте! При нашій екології труїти дитину нікотином або алкоголем – злочин.

Не варто також нехтувати порадами медиків, які, як часто у нас вважається, «нічого не знають». Якщо професійні якості лікаря у вас не викликають довіри, зверніться до другого, третього, але планове обстеження потрібно проходити регулярно. Альтернативи в цих питаннях немає. Якщо ви прийняли рішення стати матір’ю, значить прийняли все те, що очікує вас на шляху в дев’ять місяців. Але, повірте, результат – пухкенький малюк, який назавжди змінить ваше життя і подарує щастя материнства, того вартий.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...