Болі в спині при вагітності

Болі в спині при вагітностіБагато жінок відчувають болі в спині при вагітності. Це трапляється і з тими, хто скаржився на якісь проблеми зі спиною до вагітності, і в тих, хто не зазнав їх раніше. Існують знеболюючі та протизапальні препарати, але вагітним бажано не приймати їх, хіба тільки в крайніх випадках. Як же постаратися обійтися без медикаментів? Існують дві групи причин болю в спині при вагітності.

Перша група болів пов’язана з перенапруженням м’язів спини, зв’язок, суглобів хребців і міжхребцевих дисків, ці болі частіше виникають після довгого стояння або сидіння до кінця дня, оскільки з ростом матки для підтримки тіла у вертикальному положенні жінці потрібно змінити позу – відкидатися назад, що змушує напружуватися раніше не задіяні м’язи спини.

Іноді, особливо при тривалому сидінні в одному незручному положенні, виникають неприємні болі уздовж ноги, оніміння, слабкість в ній. Це прояви запалення або здавлювання сідничного нерва – до вагітності, за великим рахунком, відношення не має, так як нерв проходить у відповідному каналі і не може бути здавлений збільшеною маткою.

Друга група болів у спині пов’язана з гормональними порушеннями під час вагітності, зниженням вмісту кальцію в кістках і хребті, з розм’якшенням зв’язкового апарату малого таза напередодні пологів, а також у захворюваннях симфізу, частина з яких є спадковими. Боли в спине не завжди виникають на великих термінах вагітності, можуть бути і на її початку, так як головним тут є гормональна перебудова під час вагітності, а не збільшена матка. Як запобігти болю в спині при вагітності і полегшити їх?

Важливим чинником у підтримці спини в нормальному стані служить поповнення раціону солями кальцію, як у продуктах харчування, так і у вигляді добавок до їжі. На столі вагітної жінки повинні бути присутні молочні продукти, сир, зелень, горіхи, особливо багато кальцію міститься в кунжуті.

Потрібно носити дородовий бандаж не тільки для збереження правильного положення дитини в матці, але і для розвантаження хребта та м’язів спини. Підбирати бандаж важливо за розмірами і так, щоб відчувати себе в ньому комфортно.

Не протипоказана вагітним фізіотерапія і масаж спини, хоча вони можуть проводитися тільки при нормальному протіканні вагітності і після консультації спостерігаючого жінку гінеколога.

Існують спеціальні гімнастичні комплекси для вагітних – їм можна навчитися і використовувати – ви не тільки поліпшите стан спини, але і будете більше рухатися, що допоможе не набрати зайву вагу, поліпшите кровообіг в усіх судинах, значить, дитина отримає більше кисню і буде краще розвиватися.

Джерело: baby.ru, ladym.ru

Поділитися в...

Вас може зацікавити...