• Без категорії

Болі після операції кесаревого розтину

Болі після операції кесаревого розтину

Кесарів розтин – одна з найбільш поширених операцій у світі. Зазвичай її призначають за показаннями, коли здоров’я майбутньої мами не дозволяє з упевненістю гарантувати позитивний результат пологів. Іноді самі жінки просять докторів зробити операцію, якщо не впевнені в якості епідуральної анестезії, мають протипоказання до неї і не бажають народжувати природним шляхом.

Лікарі, тим не менш, не рекомендують проводити кесарів розтин без належних на те підстав. Як би там не було, це повноцінна порожнинна операція, з усіма витікаючими наслідками.

Кесарів розтин являє собою пошарове розсічення тканин організму по лінії росту волосся у лобка або уздовж від лобка до пупка. Процес відбувається під загальним наркозом, а також, можливо, за допомогою спінальної або епідуральної анестезії. Після вилучення дитинки тканини зашиваються також пошарово.

На сьогоднішній день розвиток медицини гарантує практично 100% – ий позитивний результат операції. Проблеми виникають тільки у виняткових випадках.

Кілька днів після кесаревого розтину жінка перебуває під наглядом лікарів у стаціонарі. Потім її виписують додому. На останньому огляді лікар обов’язково розповість молодій мамі про деякі особливості догляду за швами, специфіці режиму, способах годування малюка та ін. Крім того, він попередить жінку про ймовірні болі.

Найбільший дискомфорт жінці зазвичай доставляє область шва. Це не дивно. Розрізані тканини не можуть зростися в один момент. Тому відразу після операції мамі призначають анальгетики. До моменту виписки їх дозування переглядається. І далі таблетки приймаються в міру необхідності з тенденцією до зменшення кількості.

Іноді больовий синдром не дає спокою і через місяць після операції. Зрозуміло, про це потрібно сказати лікареві. Але в цілому, якщо шрам не кровоточить і не мокне, швидше за все, мова йде про індивідуальні особливості організму. Нерідко жінки помічають, що болі посилюються в періоди різкої зміни погоди. Це також варіант норми.

Неприємні симптоми в області живота або попереку можуть бути спровоковані самою пацієнткою. Наприклад, підніманням тягарів, неправильним харчуванням, бродінню в кишечнику, недостатнім відпочинком. Іноді болі в області шва виникають внаслідок звичайного кашлю або чхання, глибокого подиху, різких нахилів тулуба.

Але уявна простота симптомів не повинна призвести вас до думки відмовитися від походу до лікаря. Нерідко болі в нижній частині живота говорять про розвиток важкого і, на жаль, найпоширенішого ускладнення після кесаревого розтину – запалення ендометрія матки. Це захворювання вкрай небезпечне. Воно характеризується підвищенням температури з гноїстимі виділеннями і може спровокувати перехід інфекції в область шва. А, як наслідок, його розбіжність. В особливо важких випадках, коли інші варіанти лікування неможливі, медики призначають хірургічну ампутацію матки.

Час від часу, тривала хворобливість шва пояснюється попаданням в рубець нервових закінчень. У таких випадках проводять медикаментозну терапію з декількох сеансів блокад. Зазвичай цього достатньо щоб усунути неприємні симптоми.

Ще одна особливість кесаревого розтину – головні болі. Їх виникнення фіксують в рівній мірі як при загальній, так і при місцевій анестезії. Вони пов’язані з інтоксикацією організму, тому лікарі рекомендують мамам пити якомога більше води для якнайшвидшого очищення органів. Доктора кажуть, що подібні явища повинні пройти самостійно через декілька днів. На практиці ж багато жінок скаржаться на сильні головні болі протягом декількох місяців. Медицина приписує це до неврологічних наслідків стресу. В даному випадку доведеться приймати знеболюючі.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...