Біометричні паспорти

біометричний паспорт фотоЗ 12 січня 2015 в Україні були введені документи нового зразка для виїзду за кордон. Видача документів старого зразка припинена, але всі документи, видані раніше будуть дійсні до моменту їх закінчення. Що і як змінилося?

Дорослий закордонний паспорт або паспорт громадянина України для виїзду за кордон – документ видається з 16 років без нотаріального дозволу від батьків, термін його дії 10 років.

Нові закордонні паспорти видаються двох видів:

Закордонний паспорт з безконтактним електронним носієм (біометричний закордонний паспорт) – документ нового зразка, який крім особистих даних і фотографії, містить чіп з біометричними даними власника документа, зокрема, вноситься відбиток вказівного пальця.

Закордонний паспорт без безконтактного електронного носія (не біометричний закордонний паспорт) – це документ нового зразка, який містить особисті дані і відскановане фото власника, але в нього не вноситься чіп з біометричними даними, відбитки пальців при оформленні та отриманні цього закордонного паспорту не знімаються і в документ не вносяться.

Будь-який з цих закордонних паспортів має однакову юридичну силу, приймається в будь-якому посольстві на візу і придатний для подорожі в будь-яку країну світу. На даний момент, біометричний паспорт не дає права на безвізовий в’їзд до країни Шенгенської угоди.

Кожен громадянин з власної волі і на свій розсуд може вибрати будь-який з цих документів.

Документи на оформлення біометричного і не біометричного паспорта ідентичні:

 • український паспорт
 • ІПН
 • попередній закордонний паспорт(у разі його наявності)

Закордонний паспорт дітям

З 1 квітня видача дитячих проїзних документів припиняється, так само, вже заборонено вносити дані дітей в закордонний паспорт батьків. Всі документи, які були видані раніше будуть дійсні до моменту їх закінчення. З 1-го квітня всім дітям з народження оформляють дитячі закордонні паспорти.

Дитячий закордонний паспорт – документ видається з народження і до 16 років, термін його дії 4 роки або до виконання 18-ти річчя. Зовні цей документ нічим не відрізняється від дорослого закордонного паспорта і теж може бути двох видів – діти, яким виповнилося 12 років повинні разом з батьками відвідувати паспортний стіл для особистого фотографування і з письмової згоди батьків можуть здавати відбитки пальців і мати біометричні паспорти.

Процедура оформлення закордонних паспортів дітям до 12 років – обоє батьків мають відвідати паспортний стіл з документами (без дитини) для написання письмової заяви на оформлення дитячого закордонного паспорта.

Документи:

 • ксерокопії українських паспортів батьків:
 • свідоцтво про народження дитини
 • Одне фото 10 * 15 см і два фото 3,5 * 4,5 см

Процедура оформлення дитячого закордонного паспорта дітям з 12 до 14 років – батьки з дитиною повинні відвідати паспортний стіл, написати заяву на оформлення дитячого закордонного паспорта, дитина фотографується безпосередньо в паспортному столі.

Документи:

 • свідоцтво про народження дитини
 • ксерокопії українських паспортів батьків

Процедура оформлення дитячого закордонного паспорта дітям з 14 до 16 років – один з батьків супроводжує дитину в паспортний стіл, де пише заяву встановленого зразка, дитину фотографують в паспортному столі.

Документи:

 • свідоцтво про народження дитини
 • ксерокопії українських паспортів батьків

Якщо один з батьків з якихось причин не може відвідати паспортний стіл, він може надати нотаріальний дозвіл на оформлення дитячого закордонного паспорта.

Якщо батьки в розлученні, присутність батька або нотаріальний дозвіл не обов’язковий, тоді додатково надається:

 • свідоцтво про розлучення або рішення суду
 • форма №3 з ЖЕКу про склад сім’ї, яка підтверджує, що дитина прописана з матір’ю

Закордонний паспорт без черг

Для людей, які поспішають за кордон і їм не вистачає критично не вистачає часу на оформлення закордонного паспорт існують спеціальні сервіси і сайти на яких можна замовити закордонний паспорт повністю легально і надзвичайно швидко. Одним з таких сервісів є Zpassport.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...