Біль у спині під час вагітності: поради лікаря

Біль у спині під час вагітності: поради лікаряПід час вагітності все тіло трансформується, і хребет майбутньої мами піддається справжнім перевантаженням. Звідси болі в спині під час вагітності і часто після. Як захистити себе від цієї неприємності?

Що відбувається

З третього місяця вагітності, у міру того як живіт збільшується в обсягах, баланс ваги тіла буде кожен день зміщуватися. Ці зміни, як правило, повільно, але вірно змінюють поставу: живіт все більше тягне тіло вперед. Щоб збалансувати цю тягу, поперек прогинається – формується гіперлордоз. Щоб збалансувати цю зміну і зберегти стійкість, шия йде вперед, викривляє грудний відділ хребта.

Щоб планомірно шукати і знаходити новий баланс ваги тіла і на його основі вибудовувати нову красиву і струнку поставу (не дивлячись на зростаюче «обтяження»), необхідні спеціальні вправи і допомога фахівців. Який вид активності вибирати і до яких фахівців звертатися?

Вибираємо гімнастику

Спочатку визначимося, який вид активності нам необхідний для підтримки здорової постави і запобігання болю в спині. Ось кілька основних характеристик.

Акцент на розслаблення. Навіть якщо ви з азартом займалися фітнесом до вагітності, то в очікуванні малюка активність доведеться скоротити на третину і обов’язково додати вправи, які будуть культивувати розслаблення.

Це може бути один з напрямків йога-терапії, пілатес або спеціальний курс «Молодість і здоров’я хребта», орієнтований на адаптацію хребта до нових завдань.

Максимально проста. Вибирайте гімнастику з такою характеристикою. Адже вам потрібно буде займатися нею протягом всієї вагітності – навіть коли дуже лінь, набридло і хочеться полежати. Секрет успіху будь-якої гімнастики – в регулярності.

Те, що можна робити в будь-якому приміщенні. Освоюйте вправи, які можна робити в будь-якій точці світу і для виконання яких не вимагається більше 2 кв. м простору. Таким чином ви будете зберігати режим занять і вдома, і на дачі, і (якщо раптом!) в лікарні, і у відпустці на Канарах.

Для дитини: навик розпрямлення попереку

Як вже було сказано вище, коли живіт збільшується, поперек для балансу прогинається вперед. При регулярному перенапруженні він буквально застигає в прогнутому стані: така позиція під час пологів закриває вхід в таз, а значить, дитині буде складно рухатися назовні. Тому під час вагітності необхідно освоїти навик розслаблення попереку, її розпрямлення. Як це зробити?

Сучасний варіант – спеціальна гімнастика для хребта. У стародавні часи для зняття напруги з попереку жінкам рекомендували мити підлогу.

Пропонують виконувати аналогічну вправу: встаньте рівно, ноги на ширині плечей або, якщо животик вже відчутний, ширше. Зробіть плавний нахил, повисніть на підставі попереку, відчуйте вагу голови. Нахиліться до однієї ноги, до іншої. Особливу увагу зверніть на підйом: зігніть коліна і піднімайтеся плавно, від крижів, хребець за хребцем, зберігаючи знайдене розслаблення попереку.

Турбота про спину після пологів

Для того щоб допомогти собі максимально швидко і добре відновитися після пологів, бережіть спину – зокрема, протягом перших тижнів не носіть дитину на руках. Звичайно, ви не можете «кинути» малюка, але хоча б перший тиждень не заколисуйте новонародженого на руках.

Протягом вагітності основне навантаження лягало на поперек, після пологів же цей внутрішній вантаж став «виносним», і при закачуванні на руках він буде ще більше згинати хребет, який поки не встиг повернутися в норму.

Як же заколисати дитину, щоб вона заснула? Дуже просто: сідайте в ліжку, спираючись головою, на коліна покладіть широку плоску подушку, а на неї – дитину. Роблячи стопами рух з боку в бік, ви будете заколисувати малюка, лежачого на подушці. І як тільки він заснув, зможете прямо на подушці перекласти його до себе під бік або в ліжечко.

У міру відновлення ви зможете і носити дитину, і заколисувати на руках, і купати. І тут вам також на допомогу прийде гімнастика.

Здорової та комфортної вагітності!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...