Біль у грудях при вагітності

Біль у грудях при вагітностіБіль у грудях – це одне з неприємних відчуттів, яке відчуває майбутня мама під час вагітності. Але хвилюватися з цього приводу не слід. Це природне явище, яке може протривати всі 9 місяців.

Для того щоб зменшити біль в грудній області, необхідно вибирати натуральну зручну білизну. А при потребі – використовувати ще й спеціальні вбираючі вкладиші. Найчастіше біль слабшає в другому триместрі вагітності. У випадку наростання болю в грудях, потрібно обов’язково проконсультуватися з лікарем-гінекологом.

Через що болять груди під час вагітності?

Не секрет, що під час вагітності організм майбутньої мами починає змінюватися. Груди стають більш чутливими, збільшуються в розмірах, темніє шкіра на сосках. Все це відбувається під дією вироблюваних в цей період певних гормонів. Адже головне завдання грудей – забезпечувати їжею дитину.

Больові відчуття можуть бути різними. У одних біль сильніше, в інших – майже не відчувається. Буває так, що груди стають настільки чутливими, що до них боляче доторкнутися. Зазвичай больові відчуття в області грудей проходять до 11-12 тижнів вагітності.

Таким чином, біль у грудях під час вагітності – це абсолютно природне явище, що не представляє ніякої небезпеки для організму майбутньої матері. Жінці необхідно просто почекати і перетерпіти, і все пройде само собою. А зменшити біль допоможе дотримання кількох дуже простих вимог.

Як можна зменшити біль в області грудей?

Головним чином, необхідно носити натуральну і зручну нижню білизну. Бюстгальтер повинен бути з широкими лямками, які не тиснули б на грудну клітку. Краще, якщо він буде на один розмір більше звичного. Вночі такий бюстгальтер можна не знімати. Лікарі рекомендують робити повітряні ванни і обтирати область грудей вологими ватними тампонами. Ці процедури можна проробляти і після народження дитини, з метою зменшення больових відчуттів під час смоктання малюком грудей.

Дуже корисно під час вагітності робити ряд вправ для зміцнення грудних м’язів. Це також допоможе зняти неприємні відчуття і зменшити біль.

У разі якщо біль в області грудей не проходить, а тільки збільшується, то необхідно терміново звернутися за допомогою до лікаря, тому що причиною цього може бути не вагітність.

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...