• Без категорії

Білий шум: заспокійливе для малюків

beliy sumБілий шум — це дуже ефективний, простий у застосуванні і доступний кожному засіб, який забезпечує міцний сон дитині. Щоправда, часто батьки застосовують його неправильно. Також багато мам, хоча і знають про користь білого шуму, не використовують його, вважаючи, що у дитини може з’явитися залежність від такого засобу заспокоєння.

Яка користь білого шуму

• білий шум знижує стрес немовляти і сприяє зменшенню плачу малюка;

• покращує дитячий сон;

• знижує імовірність виникнення синдрому раптової дитячої смертності (СРДС);

• покращує сон батьків.

Що потрібно знати про білий шум

Це — рівний шум, без перепадів, наприклад, шум води в душі, або шум стікаючої води водоспада, або шум побутової техніки — телевізора, вентилятора, пилосова, фена тощо.

Білий шум дітям подобається. Якщо на світ подивитися очима новонародженого, то стає зрозуміло, чому. Дитина проводить у матці декілька місяців; там чутно багато гучних звуків. Шум, який дитина чує в животі, можна порівняти з шумом газонокосарки. Тому гучні звуки для дитини звичні, а тиша, якою зазвичай пробують оточити дитину тато і мама, викликає дискомфорт. У дитини білий шум асоціюється з домом і почуттям безпеки. Вчені вважають, що всім дітям без винятку під час сну потрібен білий шум. Як мінімум, вмикати його потрібно, допоки дитині не виповниться один рік.

Білий шум і сон малюка

Від чого діти відчувають стрес? Практично від усього: коли вони змучені або отримали дуже багато інформації, коли світло надто яскраве, а голоси навколо докучають, коли вони не отримують негайно чистий підгузок або їжу… Білий шум створює дитині безпечне місце для відпочинку, блокуючи стимуляцію нервової системи.

Дитина під білий шум засинає швидше і спить довше. У дитини цикл сну дуже невеликий (25-40 хвилин), після чого сон переходить у фазу швидкого сну, і малюк прокидається, як тільки його щось потурбує. Після пробудження від дискомфорту (мокрі пелюшки або голод) дитина швидко заснути не в змозі, тим більш глибоко. Новонароджені сплять по 20-30 хвилин, а тато і мама в цей проміжок часу не встигають ні відпочити, ні щось зробити по господарству. Білий шум допомагає дитині не прокидатися від сторонніх звуків, будь то телефонний дзвінок, побутові звуки, дискусії і крики старших дітей або автосирена за вікном. Білий шум ніби глушить інші звуки, стаючи специфічною звуковою колискою.

До речі, звук «ш-ш-ш», яким мама заспокоює  свою дитину, — це різновид білого шуму. Але цей звук допоможе тільки за умови, що він голосніший за плач дитини. Якщо ви ледь чутно «шикаєте» в надії заспокоїти дитину, то навряд чи отримаєте бажаний результат, тому що дитина не чує нічого, не рахуючи власних криків. “Шипіти” потрібно дуже голосно і, повірте, довго це робити ви не зможете. А звичайне радіо (комп’ютер, плеєр, телефон) це може.

Білий шум і синдром раптової дитячої смертності (СРДС)

Дослідження СРДС показало, що його ризик різко знижувався, коли в кімнаті у дитини працював вентилятор. Достовірно поки неясно, чи пов’язано це з впливом білого шуму, але встановлено точно, що білий шум зменшує час поверхневого сну, саме під час якого майже завжди фіксується СРДС.

Білий шум і сон батьків

Тато і мама маленьких дітей звикають прокидатися на кожен дрібний рух дитини. Батьківський сон постійно виявляється поверхневим, в кінцевому підсумку тато і мама не висипаються. Білий шум заглушає звуки сонних ворушінь малюка і допоможе вам міцніше спати, не прокидаючись кожного разу, коли дитина вирішила перевернутися на інший бочок.

Як застосовувати білий шум

Рекомендується білий шум використовувати аж до року, а коли дитині виповниться один рік, потрібно починати помірно знижувати гучність білого шуму і поступово звести його нанівець. Якщо ж ви помічаєте, що дитині ще важко засинати в тиші, поверніть білий шум і зменшуйте його гучність ще повільніше.

Щоб використовувати шум, не потрібно мати особливих пристроїв або дисків із записами. Все, що може знадобитися, — звичайне радіо або старий програвач. Поставте його в приміщенні, де спить дитина, відшукайте в ефірі місце, де відсутнє мовлення, і збільшуйте гучність приблизно до 50 дБ. Це рівень шуму, що дорівнює гучності включеного душу у ванній кімнаті (коли ви знаходитесь самі у ванній). Перевірити, чи правильно налаштована гучність, можна так: вона не повинна викликати неприємних відчуттів. Коли підходить час вкладати спати малюка, вмикайте радіоприймач, і вимикайте, коли дитина прокинулася і бажає розваг. Ви також можете використовувати комп’ютер, плеєр, телефон, скачавши звуки білого шуму у мережі.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...