Біль унизу живота при вагітності на ранніх термінах

bolit zivotВагітність завжди пов’язана не тільки з радістю, але і зі страхами. Наприклад, чому виникає біль внизу живота при вагітності. Насправді не всі види болю небезпечні.

Біль, який не становить загрози

Незначний біль у лівому або правому боці, який посилюється при русі, може бути пов’язаний з жовтим тілом, яке зачіпає очеревину. З перебігом вагітності, після регресії жовтого тіла, ці болі пройдуть самі собою.

Біль, який з’являються в різних точках нижньої частини живота, часто буває при метеоризмі. Оскільки гормон вагітності розслабляє гладку мускулатуру, може розвиватися млявість кишечника і знижуватися його перистальтика.

Під час імплантації ембріона деякі жінки теж відчувають біль різної інтенсивності. Нерідко жінки і не знають ще в цей час, що вони вже вагітні.

Небезпечний біль 

Одним із сигналів організму про появу проблеми є біль. Під час вагітності це може бути ознака того, що починається мимовільний аборт з різних причин, включаючи наявність у плода серйозних каліцтв і патологій, а також його загибель. Зазвичай такі болі бувають переймоподібними або ниючими, що віддають у поперек, можуть з’явитися мажучі або кров’яні виділення.

Другою причиною болю може бути захворювання сечостатевої системи, зазвичай інфекційного характеру. При цьому часто з’являються симптоми загальної інтоксикації.

Що робити при болях внизу живота на ранніх термінах 

Навіть якщо ви вважаєте, що вам нічого не загрожує, обов’язково сходіть до лікаря. Не треба боятися, що вам неодмінно запропонують перервати вагітність через занадто ранній розвиток проблем. Сьогодні за бажанням жінки зберігати плід можуть хоч із першого дня зачаття. Більше того, чим раніше виявлять проблему, тим більше шансів буде на успішний результат лікування і подальше збереження вагітності.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...