Біль у суглобах в період вагітності

Біль у суглобах в період вагітностіЧастіше всього болі в суглобах у вагітних жінок є закономірними, вони не здатні заподіяти шкоду здоров’ю. Вагітним жінкам не рекомендується, а іноді і зовсім забороняється приймати знеболюючі препарати, майбутні матусі змушені терпіти больові відчуття.

Больові відчуття в суглобах під час вагітності не тільки доставляють масу дискомфорту жінці, але ще і здатні принести справжні муки. Жінці дуже складно переносити такий біль мовчки, до того ж іноді це навіть шкідливо. Тому якщо у вагітної жінки з’явилися болі в суглобах, вона повинна обов’язково виявити причину їх виникнення.

Що таке суглоби, і як біль може в них проявлятися

Суглобом називають рухому частину кінцівки, у якій дві кістки зустрічаються. Завдяки зв’язкам, тобто сильним тканинним джгутам ці кістки можуть утримуватися на місці, рухаються ж вони завдяки сухожилиям і м’язам, які кріпляться до кістки. Больові відчуття, які виникають в будь-якій точці цих частини, сприймаються людиною як біль у суглобі, сама кістка боліти не може.

Перш, ніж жінка з таким болем почне боротися, вона повинна визначити, через що больові відчуття виникли, тобто їй потрібно правильно і точно поставити діагноз. Сьогодні наукою і медициною розпізнано й доведено більше ста патологічних станів, що призводять до виникнення запалення суглобів, тобто до артриту.

Всім зрозуміло, що і у артриту існує близько ста видів різновидів, які під час вагітності можуть розвиватися в різних формах. Поставити точний і чіткий діагноз, а також визначити, через що саме у жінки в період вагітності з’явилися больові відчуття в суглобі, здатний тільки лікар, який є фахівцем у цій галузі.

Через що під час вагітності виникає біль у суглобах

Дуже часто у вагітних жінок суглоби болять і запалюються через те, що в організмі існує брак кальцію, оскільки величезна кількість цього мікроелемента витрачається на формування і зростання кісток дитини. Якщо фахівець підозрює у вагітної жінки брак кальцію, він повинен направити її на біохімічний аналіз крові, щоб він міг переконатися в правоті свої версії.

Також під час вагітності суглоби можуть хворіти через те, що навантаження на них весь час збільшується, оскільки у жінки росте живіт, а значить і збільшується вага тіла. Саме це може вплинути на опорно-рухову систему жінки. Тому фахівці рекомендують майбутнім мамам стежити за надбавкою у вазі, уникати довгого ходіння і стояння, особливо в останні тижні перед пологами.

Наступний фактор, який провокує виникнення больових відчуттів в суглобах – це підвищене виділення релаксину під час вагітності. У результаті дії цього гормону зв’язки таза розм’якшуються, щоб просування дитини через родові шляхи було більш комфортним. Однак, до нещастя, дія даного гормону призводить до розм’якшення не тільки зв’язок тазу, а й інших зв’язкових тканин. Тому навіть при незначній вазі і при невеликому збільшенні маси вагітна жінка може відчувати в суглобах біль.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...