БІГАЄМО ВРАНЦІ ТА ОТРИМУЄМО ВІД ЦЬОГО ЗАДОВОЛЕННЯ

Ви в черговий раз вирішили почати бігати з понеділка, а ваш повсякденний графік забитий численними справами. Життєвий ритм надає вам тільки одну можливість: ранок перед роботою. Як людина відповідальна, ви вирішуєте: ранок – так ранок! Але як почати бігати вранці? Ось кілька рекомендацій від професійних тренерів з бігу, як виходити на ранкову пробіжку регулярно і з задоволенням.

Лягати спати раніше і не снідати

Якщо розглядати біг вранці як єдину можливість влитися в біговий світ, то доведеться пожертвувати своїм вечірнім часом на прострацію. Однозначно доведеться лягати спати раніше, щоб гарненько виспатися перед ранковим тренуванням. Якщо ж ви зараховуєте себе до сімейства жайворонків, то ніяких труднощів не складе попрацювати над собою вранці. Снідати до тренування не треба! Починайте біг спокійно, щоб організм прогрівся і прокинувся, поступово збільшуйте інтенсивність до запланованої або умовно комфортної.

Стежити за режимом сну

Завести будильник на годину-півтори раніше звичайного і вибігти з будинку. Важливо стежити за режимом відпочинку, щоб ранній підйом не «вкрав» дорогоцінні години сну. Врахуйте ці нюанси, і ранковий біг, безсумнівно, принесе користь, задоволення і заряд бадьорості.

Орієнтуватися на особисті відчуття

Біг вранці – це чудова активність і заряд бадьорості на цілий день. Часто проїжджаючи на автомобілі по мальовничих набережних о 7 годині ранку, бачу багато натхнених людей, які біжать назустріч новому дню і заряджаються сонячною енергією. Що сказати? Круто! Але …

Перше «але» – це власний організм. При ранкових пробудженнях він часто чинить опір, просить ще сну. Важливий індивідуальний підхід. Якщо ви встаєте о 5 ранку, йдете в туалет, там засинаєте, прокидаєтеся, насилу шукаєте кухню, випиваєте пару ковтків води, знову засинаєте при надяганні шкарпеток, помилково одягаєте два різних кросівка. Виходите на вулицю, злегка пробуджуєтеся, але організм в шоці: «Куди ми, господаре?» Пульс зашкалює від легкої пробіжки, світло перетворюється в кольорову пляму, ви падаєте, дивитесь в ранкове небо і питаєте самого себе: «І навіщо мені це треба?» Ось саме в цих випадках бігати вранці – шкідливо. А якщо ви виспалися, поснідали, відчуваєте себе бадьоро, натхненно – підкорюйте свій день і починайте його з бігу!

Також слід зауважити, що ранкові пробіжки повинні бути повільними, для того щоб організм плавно втягнувся в роботу, і щоб уникнути стресу і аритмії. Починайте бігати вранці, в першу чергу, із задоволенням, орієнтуючись на особисті відчуття і свій організм.

Почати з приємних бігових прогулянок

Біг повинен приносити радість і задоволення. Тільки тоді він увійде в звичку, і навіть більше: стане потребою. Починайте бігати в теплу пору року, коли виходити на вулицю легко і приємно. Кінець весни, літо – найідеальніший час. З раннього ранку світить сонце, вставати рано легко.

Продумайте маршрут з хорошим рівним покриттям, бажано в парку або на стадіоні. Екстремальні міські або лісові маршрути залиште на потім. Перший час все повинно проходити ідеально гладко, роздратування бути не повинно. Нехай це буде приємна прогулянка, не дуже інтенсивна – легкий біг або навіть біг + ходьба. Так ви відчуєте радість від руху, від ранкової тиші і від повітря, який буває таким чистим тільки рано вранці. Одночасно з бігом підключайте елементи медитації, це допоможе сконцентруватися перед робочим днем. Після такої неспішної пробіжки ви обов’язково відчуєте прилив сил і енергії.

І ось тоді, коли ви полюбите свої ранкові бігові прогулянки, можна буде поступово збільшувати навантаження і переходити до більш складних тренувальних програм. Не треба «пахати»: після ранкового тренування не повинно бути втоми, тільки легка бадьорість. Чим більше «прокачаний» в бігу ви будете, тим вищою буде ваша працездатність і в усьому іншому. Тривалість бігу – не більше 30 хвилин. Ранкова пробіжка повинна бути як елемент зарядки і повинна бути регулярною. Тільки тоді пробіжки вранці будуть корисними, тому що організм до них звикне.

Підготувати екіпіровку з вечора

Прокинутися, одягнутися і побігти. Можна з вечора подивитися погоду і підготувати відповідну екіпіровку, тоді вранці часу на роздуми зовсім не залишиться, і ймовірність пропуску пробіжки знизиться. Вранці можуть бігати і жайворонки, і сови – це справа звички.

Виспатися і випити води з лимоном перед пробіжкою

За ніч згущується кров, і взагалі організм, як правило, закислюється. Якщо хтось ввечері любить випити келих вина, їсть солодку, жирну їжу або продукти рослинного походження, живе в мегаполісі, дихає вихлопними газами, курить (а так роблять багато), то неминуче PH організму схиляється в бік закислення. І вранці це особливо проявляється. Щоб розбавити кров необхідно обов’язково випивати рідину перед пробіжкою. Приблизно 0,3 л, і краще за все, якщо це буде вода з лимоном. Причому півлимона, вичавлені в 0,3-0,5 л рідини.

Якщо ви худнете, то снідати не потрібно, а після тренування бажано з’їсти білковий сніданок. Найкраще через 1,5 години, тому що 1,5 години – це так зване “вуглеводне вікно”, коли підвищується обмін речовин, і організм добре все засвоює. Дайте час обміну речовин загальмуватися і тільки тоді поїжте. Щоб не було відчуття вовчого голоду, найкраще прямо перед пробіжкою з’їсти щось невелике: вуглеводний батончик, банан або якийсь інший фрукт. Після тренування 1,5 години перечекати, і тільки потім поснідати.

Бігати з однодумцями

Краще починати ранкові тренування влітку, коли погода відмінна, світловий день довше, і легше прокидатися. Якщо ви знайдете собі друга або знайомого, який буде бігати з вами, – відмінно! Це дуже дисциплінує: ви знаєте, що вас чекають на тренуванні. Якщо компанії з найближчого оточення знайти не вдається, то можна приєднатися до груп підготовки до забігу і тренуватися вранці вже у великій команді однодумців. А це сильно заряджає!

Ще один працюючий інструмент – поставити велику мету і відповісти на головне питання: чому для вас важливо полюбити біг вранці? Повертайтеся до мети і своїм установкам в моменти, коли буде складно, і ви знайдете в них підтримку і мотивацію.

Для багатьох біг вранці – це заряд енергії і відмінне самопочуття на весь день! А ввечері після робочого дня буває складно знайти сили на пробіжку. Пробіжка ввечері – це спосіб позбутися від нагромадилося стресу, що теж непогано. Вибір за вами і вашими цілями.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...