Безпліддя після свинки

Безпліддя після свинкиХвороба свинка і безпліддя – дуже взаємопов’язані речі, тому не можна сподіватися на щасливий випадок. Свинка – це простонародна назва епідемічного паротиту – інфекційного захворювання, яке вражає привушні слинні залози. У більшості свинка вражає дітей у віці від трьох до п’ятнадцяти років, дорослі люди рідше страждають даним захворюванням.

Вірус свинки проникає в організм людини через слизову оболонку носоглотки, де починає активно розмножуватися і вражати різні залози. Часто під загрозою опиняються саме яєчка хлопчиків і молодих людей. Тому свинка і безпліддя у чоловіків – це причина і наслідок. І питання про те, чи впливає свинка на безпліддя, має однозначну відповідь. Хоча в деяких випадках, якщо було своєчасно застосовано правильне і коректне лікування, свинка не має таких важких наслідків. У даних випадках дізнатися, як свинка впливає на безпліддя, можна тільки після статевого дозрівання юнака.

Чоловіче безпліддя після свинки розвивається як наслідок запалення яєчок. Без своєчасного і вкрай необхідного їх лікування може порушитися функціональність, що переходить у хронічний стан. Це і називається чоловічим безпліддям після свинки. У більшості випадків на п’ятий-шостий день захворювання спостерігається запалення яєчка, яке називається орхітом. Визначити, що вірус досяг статевих залоз, можна в домашніх умовах, так як яєчка червоніють, припухають і збільшуються в розмірах. Ці симптоми супроводжуються болем і помітним дискомфортом. У цей період дуже важливо своєчасно звернутися за допомогою до фахівця. Орхіт починається на одній стороні, вражаючи спочатку одне яєчко, а потім вражаючи друге. Поразка другого яєчка відбувається через один-два дні після первинного ураження. Односторонній орхіт – це нонсенс, оскільки розвиток вірусного ураження в одному яєчку обов’язково поширюється на інше.

Важливо, щоб лікування безпліддя після свинки проводилося своєчасно. Так, порушення функціональності яєчок необхідно лікувати в підлітковому віці. Якщо не надати цьому значення, то орхіт може призвести до загибелі одного з яєчок, що однозначно означає безпліддя для чоловіка. В основному, ускладнення, які можуть супроводжувати процесу одужання після епідемічного паротиту, не впливають на репродуктивну функцію чоловіка. Якщо ж свинка протікала в юному віці і з коректним лікуванням, то безпліддя в більшості випадків не наступає. Воно може наступити тільки в зв’язку з сильним ураженням і відмиранням яєчка.

Якщо ж чоловік хворіє свинкою в зрілому віці, і захворювання супроводжується сильними ушкодженнями тканин яєчок, це, безумовно, може призвести до безпліддя. Щоб виявити причину безпліддя і підтвердити, що нею є свинка, статевозрілий чоловік повинен здати аналіз сперми. Також існує невеликий відсоток можливого ризику появи безпліддя після свинки у жінок. Вірус може вражати яєчники дівчаток, що призводить до безпліддя. Однак, таких випадків зафіксовано небагато, і в основній групі ризику знаходяться саме чоловіки.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...