Безпека дітей на дорозі – мамині уроки

Безпека дітей на дорозі  мамині урокиОснови безпеки – той урок, який малюк починає засвоювати саме під керівництвом мами і тата. Чим раніше розпочнеться навчання – тим спокійніше буде батькам у майбутньому. Будується тренінг на основі «трьох китів»: постійного промовляння, наочної демонстрації і особистого прикладу.

Не забуваємо повторювати

Існують такі «не можна», які виправдані міркуваннями життєвої важливості, а тому вимагають безумовного підпорядкування. Одна з головних заборон стосується ігор на проїжджій частині. Ні в якому разі не можна робити відступ від правил – навіть, якщо машин немає поблизу, вискакувати на дорогу за м’ячем або красивим камінчиком заборонено!

Саме тому слід дуже акуратно переходити вулицю, якщо в руці дитина тримає іграшку або, приміром, повітряну кульку. Найкраще заздалегідь взяти їх у дитини. На жаль, малюки мають звичку упускати свої «скарби» в самий невідповідний момент. Подібний казус може призвести до кількох неприємних наслідків:

  1. мамі доведеться відпустити руку дитини, щоб підібрати «втрату», а це вкрай небезпечно – діти рухливі і непередбачувані;
  2. виявивши, що іграшка впала, малюк може різко рвонутись за нею – завжди є ризик, що батько від несподіванки не втримає свою дитину, і той кинеться прямо під колеса;
  3. навіть, якщо вдасться в таких умовах закінчити перехід вулиці, стрес для всіх учасників інциденту гарантований.

«Зебра» і веселі чоловічки

Малюк повинен дотримуватися найважливіших правил безпеки – привчати його до цього слід з самого раннього віку.

Яскраві смужки пішохідного переходу відмінно видно на асфальті. Слід звернути увагу дитини на «зебру» і щоразу наполегливо повторювати, що перетинати проїжджу частину можна тільки в цьому місці.

Якщо в зоні переходу встановлений світлофор, маляті необхідно пояснити сенс червоного і зеленого ліхтарика. Дитина повинна засвоїти, що червоне світло позначає небезпеку.

Дорожній знак «Пішохідний перехід» зображує чоловічків, які перетинають вулицю. Помітити його нескладно завдяки контрастним кольорам. Навчіть дитину звертати увагу на цей знак, не забувайте вказувати на нього при кожній зустрічі – навіть якщо просто йдете мимо.

Поняття «ліво» і «право» малюк засвоює досить рано. Перехід вулиці – прекрасна можливість перевірити свої навички. Головне – регулярно акцентувати на цьому увагу.

Я все роблю, як мама!

Для дитини важливіше не теоретичні знання, а приклад дорослих. В першу чергу – мами і тата. Ні при якому авралі не можна переходити вулицю з малюком у невстановленому місці, інакше він зробить резонний висновок: якщо правило можна порушувати, воно не таке вже й важливе.

Батьки вчать дитину поважати авторитет дорослих. На жаль, далеко не всі дядьки і тітки дотримуються правил переходу вулиці. Якщо на очах малюка хтось із пішоходів біжить через проїжджу частину, лавіруючи між машинами, не варто вигадувати виправдання. Краще чесно сказати, що «дядько робить погано» і «так робити не можна». Негативний приклад – теж спосіб виховання. Головне – давати йому правильну і своєчасну оцінку.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...