БЕРЕЖІТЬ НЕРВИ: 7 ПРОДУКТІВ ТА НАПОЇВ, ЯКІ ПОСИЛЮЮТЬ ТРИВОЖНІСТЬ

Експерти склали список продуктів та напоїв, які посилюють тривогу та занепокоєння. Що не можна вживати, якщо ви хочете бути спокійною людиною і добре спати?

Через війну в Україні багато хто страждає на підвищену тривожність і зазнає панічних атак. Трохи знизити градус напруги можна, якщо переглянути свій раціон.

Певні продукти викликають різке збільшення цукру в крові. Від такого стрибка людина може відчувати тривогу, занепокоєння, нервозність, які в деяких випадках навіть викликають панічні атаки.

Що не варто їсти, щоб спати спокійно?

Здобу та шоколад

Різноманітні солодкі булки, шоколад, торти та здоба, – словом все, що містить цукор, – не найкращий варіант для щоденного вживання.

Адже ці продукти швидко і суттєво піднімають цукор у крові, і ви ризикуєте перетворитися на грудку нервів. Якщо дуже хочеться солоденького, краще з’їжте солодкий банан або жменю ягід.

Лимонад та сік

Газовані та пакетовані морси, соки також містять цукор. І хоча на упаковці може бути написано, що сік, наприклад, із натуральних ягід та фруктів, – харчових волокон у них практично немає. І він також, як і солодощі, відразу засвоюється та піднімає рівень глюкози. Не секрет, що найкращий напій – це вода. Але якщо дуже хочеться соку, приготуйте його самостійно. Добрий фреш можна зробити навіть удома.

Кава

Ви помічали, як бадьорить перша ранкова чашка кави? А що відбувається з вами, за третьою, а то й четвертою порцією? Правильно, тремор рук, легке занепокоєння, якась нервозність. У деяких навіть давить у горлі до кінця дня. Усьому причина – кофеїн, який безпосередньо впливає на центральну нервову систему. Він міститься не лише у каві, а й у чаї, енергетичних напоях.

Напівфабрикати

Сосиски, бекон, ковбасні нарізки, різні напівфабрикати та копчені вироби. Здавалося б, яким чином вони стосуються зайвої тривожності? Все дуже просто! Насправді не дуже здорові продукти при регулярному вживанні негативно впливають на шлунково-кишковий тракт. Така їжа погіршує склад корисних бактерій кишечника, від якого залежить робота всього організму, у тому числі нервової системи.

Алкоголь

Келих вина на ніч для заспокоєння нервів – знайома історія. І хоча здається, що алкоголь приглушує тривогу і «вимикає» в сон, насправді, ситуація абсолютно протилежна. Алкоголь посилює стан занепокоєння, депресії. Згадайте, як після вечірок настає повне спустошення, усередині занепокоєння, накочує агресивність. Загалом, краще випити на ніч трав’яного чаю чи склянку молока, здоровішими будете!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...