Бережемо животик? Мами, не бійтеся!

Бережемо животик? Мами, не бійтеся!Досить часто мами питають в акушерів, наскільки небезпечно спати на животі, ударитися черевцем, одержати поштовх ліктем від співгромадян в суспільному транспорті. Чи не пошкодить це крихітці?

Лікарі прагнуть заспокоїти: малюк під надійним захистом. Це не значить, що черевце оберігати не треба зовсім, але і надмірно панікувати і побоюватися, що малюку може нашкодити щонайменшу дію, – не варто. Малюк знаходиться в навколоплідних водах, які надійно амортизують всі удари. Отже, велика частина тривог – це психологічний чинник. Будь-яка мама інстинктивно прикриває черевце, як би оберігаючи малюка.

Міцного вам сну

Досить часто майбутні мами турбуються: у якій позі спати, щоб не нашкодити дитині. Не переживайте і довіряйте своїм відчуттям. На самому початку вагітності матка не сильно збільшується в розмірах, ваше дитинча – ще дуже маленький, тому ні мамі, ні дитині сон на животі не заважає і не шкодить. У міру того, як матка збільшується в розмірах, ви самі відчуєте, що лежати на животі стає незручно і станете уникати цього положення. Хтось ще декілька місяців спить на спині, хтось відразу перевертається на бік. Положення “на спині” також швидко стає незручним, оскільки в ньому на пізніх термінах пережимається нижня порожниста вена, і ви відчуєте дискомфорт.

У третьому триместрі вагітності, як правило, мама сама інтуїтивно приходить до висновку, що навіть на боку просто так спати незручно. Багато хто починає підкладати під черевце вал з ковдри – і це абсолютно нормально. Деяким буває зручно прокласти вал і між ніг – прислухайтеся до себе і спіть в зручній позі. Все одно уві сні людина міняє положення мимовільно, так що замислюватися про “правильність” пози для сну вельми наївно. Пам’ятайте і про те, що матрац повинен бути не жорстким, інакше він доставлятиме вам муки. Ідеальний варіант – анатомічні матраци, які приймають форми тіла, але вони досить дорогі. Відмовтеся на якийсь час від жорстких ортопедичних ліжок, навіть якщо раніше вони вам допомагали відпочити. Спіть на м’якшому.

Нещасний випадок

Багато мам побоюються ударів і падінь, які трапляються досить часто, адже черевце виступає на пізніх термінах. У народі ходять міфи про те, що при падінні може відбутися переривання вагітності або відшарування плаценти, про це ж нас інформують популярні телесеріали, в яких героїні втрачають дитину від однієї випадкової непритомності. Насправді, все зовсім не так. Відшарування плаценти виникає при гестозах, переривання вагітності може наступити від механічної травми тільки якщо у мами була загроза переривання у важкій формі, при якій звичайно проводять госпіталізацію. В цілому ж навіть у важких автокатастрофах вагітність досить часто вдається зберегти.

Втім, хвилювання мами цілком зрозумілі, вона переживає стрес. Тому якщо ви турбуєтеся, поговоріть зі своїм лікарем, опишіть свої симптоми, якщо він визнає потрібним, зробіть позачергове УЗД.

Одяг для пуза

Не менше міфів і про те, як важливо правильно одягатися. Багато мам, роздягаючись і бачивши слід гумки від трусиків на животі, вже побоюються, чи не нанесли вони шкода малюку. Так, дійсно, в положенні краще одягатися у вільний одяг. Протягом дня можуть трапитися набряки, та і просто корисніше і комфортніше відчуваєш себе без зайвих гумок. Проте завдати шкоди дитині поясочком на тому місці, де раніше була талія, навряд можливо.

Деякі мами також цікавляться, чи не шкідливий крихті бандаж, який часто рекомендують носити після 23-24 тижнів. Зрозуміло, ні. Він створений для того, щоб перерозподілити навантаження на хребет і уникнути дискомфорту і болю, а також підтримати передню черевну стінку, щоб зменшити тиск на нижній сегмент матки. Бандаж особливо актуальний для жінок з ослабленим пресом і для тих, хто народжує не вперше і має розтягнуту черевну стінку. Втім, при хорошому самопочутті спортивні матусі чудово обходяться і без бандажа.

Не менше тривог викликає і “спілкування старшої дитини” віку 1-4 років з черевцем. Малюк може стрибати на мамі, мамі доводиться носити дитину на руках. І це теж не небезпечно. Орієнтуйтеся на своє самопочуття: якщо вам не важко і поперек не болить – не позбавляйте старшу дитину такого задоволення.

Як бачите, більшість проблем з черевцем надумані. Малюк в безпеці в своєму затишному будиночку.

Джерело: www.breastfeeding.org.ua

Додаткові джерела:

Поділитися в...

Вас може зацікавити...