БЕЙБІ-ШАУЕР: ЯК ВЛАШТУВАТИ ВЕЧІРКУ ДЛЯ МАЙБУТНЬОЇ МАМИ

Що таке бейбі-шауер і які правила його проведення? Як організувати красиву вечірку для вагітної? Що прийнято дарувати на бейбі-шауер мамі і майбутній дитині?

Під час вагітності жінці, як ніколи, хочеться прояву турботи і любові. Іноді їй просто необхідно виринути з «вагітних буднів» і опинитися в центрі уваги. На Заході для цього є чудова традиція: там прийнято напередодні народження малюка влаштовувати майбутній мамі спеціальну вечірку. Дізнайтеся, як зробити свято перед пологами і обов’язково порадуйте свою вагітну подругу.

Традиція влаштовувати для майбутньої мами бейбі-шауер (буквально «душ для немовляти») сформувалася в США після Другої світової війни. Звідти вона плавно перекочувала і вкоренилася в країнах Західної Європи. У нашій країні її активно практикують зірки і знаменитості: так, нещодавно фотографіями зі своєї вагітної вечірки поділилися в Instagram учасники 9 сезону шоу «Холостяк» Даша Квіткова та Микита Добринін. Пропонуємо вам організувати щось подібне. Тим більше, що зробити це зовсім не складно.

Як влаштувати бейбі-шауер для вагітної

Головних правил у дівич-вечора для вагітної всього два. Перше – його зазвичай проводять в останньому триместрі вагітності. Правда, з урахуванням того, що зараз стоїть дуже спекотна погода, краще не зволікати з вечіркою: мамі «при надії» може бути не комфортно, і свято не доставить їй радості. Оптимальні терміни для бейбі-шауера влітку – це 8 місяць вагітності (не пізніше ніж за 6 тижнів до передбачуваних пологів). У цей період майбутня мама ще досить активна, але вже чітко видно, що малюк ось-ось з’явиться на світ.

Друге правило – бейбі-шауер повинен стати для винуватиці торжества сюрпризом. Ідеально, якщо одна з подружок запросить її в кафе або ресторан. Знову-таки через спеку виїзди на природу небажані. Майбутній мамі може стати недобре, і свято буде зіпсоване. Можна підключити родичів або чоловіка вагітної, і провести бейбі-шауер, наприклад, на дачі. Так зробили друзі Даші Ківіткової: вони домовилися з батьками Даші і організували вечірку в їхньому заміському будинку.

Правда, останнім часом другим правилом воліють нехтувати, і попереджають майбутню маму про прийдешнє святкування. Робиться це для того, щоб жінка змогла підготуватися – вибрати гарний одяг, зробити зачіску і макіяж. Все-таки, від свята залишаться пам’ятні фото, на яких героїня повинна виглядати красиво. Тому, якщо ваша подруга надає великого значення зовнішньому вигляду, повідомте їй про торжество або запросіть на нього майстра, який на місці допоможе їй швидко «почистити пір’ячко».

Ідеї для проведення бейбі-шауера

Незалежно від того, де буде проходити свято, вам потрібно буде тематично оформити місце його проведення. Найчастіше це робиться в ніжних пастельних тонах – рожевих або блакитних, якщо ви знаєте стать майбутньої дитини, або нейтральних, якщо стать дитини тримається в секреті.

Варто продумати фотозону – місце, де героїня свята і подружки зможуть зробити красиві фото на пам’ять. Для цього можна замовити великий тематичний банер (зараз є можливість взяти подібні штуки напрокат в інвент-агентствах), прикрасивши його живими квітами і повітряними кулями. Можна купити або зробити своїми руками декоративні гірлянди з прапорців. Святковий стіл також можна оформити квітами, а столові прибори – атласними стрічками.

Для бейбі-шауера недоречні рясні застілля з десятком салатів і двома змінами гарячих страв. Краще організувати фуршет з легкими закусками і десертами, овочевою і фруктовою нарізкою. Можна підготувати кенді-бар – тематичний солодкий стіл з тістечок і кап-кейків, на яких відмінно виглядатимуть святкові топпери і привітання.

Що подарувати вагітній на бейбі-шауер?

Один з головних атрибутів свята – це «душ з подарунків», які гості підносять майбутній мамі. Раніше було прийнято дарувати речі, зроблені своїми руками. Зараз основна вимога – практичність і користь подарунків. Ніяких пам’ятних сувенірів, рамочок для фото або статуеток. З появою дитини в будинку для цих приємних, але не функціональних дрібниць не знайдеться зайвого місця. Оптимальними покупками для вагітної жінок стануть:

  • одяг для новонародженого
  • засоби гігієни (дитяча косметика, комплект підгузників)
  • постільна білизна та рушники
  • дитячі іграшки та книги
  • альбом для пам’ятних записів і фото малюка в перший рік життя (організатор повинен проконтролювати, щоб такий подарунок був тільки один)
  • набір для відбитків рук і ніг дитини
  • сертифікат на фотосесію
  • сертифікат в магазин дитячого одягу
  • гроші

При купівлі подарунків важливо враховувати, що на останніх термінах вагітності багато речей для мами і малюка часто буваю вже куплені майбутніми батьками. Тому непогано вивідати заздалегідь (у самої героїні свята, у її чоловіка або батьків), що вже є, а чого досі не купили. А якщо майбутня мама знає про майбутнє свято, просто попросіть її скласти список потрібних або бажаних покупок. Тоді ви точно не прогадаєте, а подарунки принесуть і радість, і користь.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...