• Без категорії

Базальна температура при вагітності

bazalna-temperatura-pri-vagitnostiБазальна температура, як термін, кілька десятків років тому увірвалася стрімко в життя жінок. У чому ж полягає причина такого стрімкого успіху. У першу чергу – це унікальна і елементарна методика, що дозволяє за допомогою температури контролювати процеси, які відбуваються в організмі на клітинному і гормональному рівні. Будь-яка людина може без особливої складності освоїти таку методику, а також навчитися читати всі результати вимірювань температури.

Базальна температура показує, що відбувається всередині організму людини і конкретно з його репродуктивною системою. Температура ж тіла вказує в основному на наявність або відсутність в організмі запальних процесів. Наприклад, базальна температура при вагітності може розповісти про перебіг і можливі ускладнення вагітності.

Контролювати БТ жінці рекомендує найчастіше родинний лікар. Зазвичай дані дослідження необхідні лікарям – фахівцям терапевтам, гінекологам, ендокринологам для контролювання стану організму людини. Вимірювання під час вагітності БТ необхідно для спостереження у майбутньої матері за поведінкою її гормональної системи. Хоча на сьогоднішній день, крім вимірювання БТ, існують і інші більш сучасні методи дослідження, наприклад, ультразвукові дослідження або рівень ХГЧ в динаміці, проте, багато лікарів схиляються до ефективності вимірювання БТ, як більш надійний та зручний спосіб контролювання розвитку вагітності.

В принципі, під час вагітності базальна температура не повинна падати. Однак, якщо відбувається її падіння, це говорить про недостатність статевих гормонів, що свідчить про нездоровий перебіг вагітності. Тому слід пам’ятати, що зниження БТ є вірною ознакою нестабільного вироблення гормонів. У цьому випадку потрібна негайна консультація фахівця, так як це може призвести до інших несприятливих ознак під час вагітності – тривалого тонусу матки, болів, кров’янистих виділень. Також зниження базальної температури може відбуватися і при вагітності, що завмерла. Зниження БТ нижче 37,0 °C є поганою ознакою і вимагає проведення діагностичного дослідження для уточнення діагнозу.

Підвищення рівня БТ під час вагітності розповідає про активізацію ендокринної системи, про інфекційні і запальні процеси, що відбуваються в організмі вагітної жінки.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...