Батьківство – яка роль батька в сім’ї?

Батьківство - яка роль батька в сім'їЯк соціологи, так і психологи, а також етнографи на всі сто відсотків упевнені в тому, що досліджень щодо всіх наявних питань з приводу батьківства насправді дуже мало. Особливо часто вони говорять про те, що дуже мізерними є відомості, що стосуються енергетичного впливу батька на тих чи інших стадіях як зростання, так і розвитку дитини.

Насправді роль батька велика в усі періоди життя його улюбленого чада, починаючи з зачаття і закінчуючи становленням дорослою людиною. Якщо батько повністю усвідомлює факт того, що він навік пов’язаний зі своєю дитиною, це допоможе попередити скоєння численних помилок в процесі його виховання. Особливо важливо це усвідомити тим батькам, у яких фізичний зв’язок з дитиною з яких-небудь причин був порушений.

Якщо брати в облік не тільки психологічні, але ще й енергетичні боки контакту батька з дитиною, відразу ж можна відзначити той факт, що батьківські і материнські ролі замінити неможливо. Відстежуючи гру матері з дитиною, можна помітити, що вона постійно займає його чим-небудь заспокійливим, так як і під час гри вона намагається доглядати за малюком, тим самим, захистивши його від будь-яких неприємностей. А ось батьки завжди зупиняють свій вибір на силових іграх, яким властиво розвивати активність малюка. Дуже важливо, щоб батьки розуміли важливість їх енергетичної взаємодії з дітьми ще й тому, що дітям найчастіше доводиться бачити, як працює їхня мама, а ні тато. Поза всяким сумнівом, найбільша кількість домашніх обов’язків лягає на плечі жінок, що дратує її, і вона починає критикувати чоловіка. Виходить, що авторитет батька з кожним днем знижується все більше і більше. Слід відзначити і той факт, що роль батька в кожному осередку суспільства багато в чому визначається матір’ю. Справа в тому, що діти найчастіше відстежують взаємини в сім’ї і поступово починають їх копіювати. Виходить, що чим частіше мати буде кричати на батька, тим частіше і діти будуть підвищувати на нього голос і навпаки. Дуже важливо, щоб жінки завжди тримали свої емоції при собі в момент, коли діти знаходяться поруч з ними. Усі закиди можна висловити і пізніше, а ось перед дітьми потрібно випромінювати по відношенню до чоловіка тільки любов, ласку і повагу. Якщо говорити безпосередньо про роль батька в сім’ї, то під словом батьківство маються на увазі численні пункти.

Насамперед, батько зобов’язаний показати всім свою любов і повагу до сім’ї. Крім цього в його обов’язки входить забезпечити своїм дітям щасливе життя, в якій немає місця вічним скандалам. Поза всяким сумнівом, він зобов’язаний захищати і свою честь, тим самим ще раз довівши, що саме він у відповіді за близьких йому людей. І, нарешті, він повинен поставити себе таким чином, щоб його поважали не лише діти і дружина, але і всі родичі, співробітники по роботі і так далі.

Досягти всього цього нелегко, однак можна. Для цього потрібно в найпершу чергу зрозуміти, що батьківство – це також відповідально, як і материнство, просто у кожного є свої обов’язки, які слід виконувати беззаперечно. Ну і, звичайно ж, особистий приклад. Якщо батько не буде чітко слідувати всім правилам здорового способу життя, тоді і його дитина ніколи їх дотримуватися не стане.

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...