Батьківський лікнеп. Що робити якщо дитина отруїлася

Батьківський лікнеп. Що робити якщо дитина отруїлася

Отруєння може підстерігати дитину в будь-який період її життя. Але найчастіше батьки звертаються за допомогою до педіатрів саме в літню пору року. Це пов’язано з тим, що продукти харчування суттєво швидше псуються в жарку погоду. Крім того, дітки більше часу проводять на свіжому повітрі і не завжди, на жаль, миють руки. Тому знати правила надання першої допомоги просто необхідно.

Харчове отруєння – це гостре захворювання, яке проявляє себе внутрішньою інтоксикацією всього організму, а також нудотою, блювотою, розладом травлення, слабкістю і іноді легкою температурою. Зазвичай такий стан виникає при наявності в продуктах харчування стафілокока золотистого або кишкової палички. В принципі, ці бактерії завжди присутні в організмі, але при їх надмірному розмноженні виробляється велика кількість токсинів. А останні провокують хворобливі стани. Час від часу в шлунок потрапляють і більш серйозні інфекції, наприклад, ботулізм. У цьому випадку симптоми протікають значно яскравіше і важче.

Найбільш небезпечні молочні продукти, м’ясо і риба, а також яйця (наприклад, у складі кремів). При недотриманні термінів та умов зберігання в них найшвидше розвиваються хвороботворні мікроорганізми.

Як зрозуміти, що дитина отруїлася

У дітей, які вже вміють розмовляти, перші ознаки харчової інтоксикації визначаються виходячи з скарг. Зазвичай симптоми спостерігаються протягом доби після прийняття в їжу неякісних продуктів. Тривалість часу залежить від багатьох чинників: кількості хвороботворних бактерій, віку крихти, кількості їжі, прийнятого в один прийом і ін.

Складніші справи з немовлятами. У них запідозрити симптоми отруєння можна за такими ознаками:

  1. слабкість і апатія, виражені в небажанні грати або рухатися,
  2. збліднення шкіри, що виникає від зниження температури, інтоксикації і гіпоксії,
  3. діарея,
  4. нудота і блювота,
  5. озноб, іноді пітливість.

Як допомогти дитині

Перше, що зобов’язані зробити батьки – викликати лікаря. Як би не були ви впевнені у власних знаннях, тільки професіонал зможе поставити правильний діагноз. Але до його приїзду теж не варто сидіти склавши руки.

Промийте дитині шлунок

– Малюкам необхідно дати випити не менше 1 літра води за короткий інтервал часу, що спровокує блювотний рефлекс.

– Діткам після 6-ти років можна додати чайну ложку соди на літр води.

Дайте дитині сорбент

– Це може бути звичайне вугілля, смекта, біле вугілля, атоксил, ентерос-гель та ін.

– Зверніть увагу, що препарати бажано розтерти і розвести водою, а краще придбати готові суспензії для дітей.

Постійно давайте пити.

– У дитячих лікарів навіть є своєрідна термінологія з цього приводу: «крапельниця через рот». Мається на увазі, що маленькому пацієнтові необхідно давати по чайній ложечці пиття кожні 3-5 хвилин. Це може бути звичайна вода або спеціальні препарати: регідрон, Хумана електроліт. Пропонувати питво слід весь час до приїзду лікаря.

Крім того, не давайте малюкові ніякої їжі, не дозволяйте йому спати і не намагайтеся зупиняти напади блювоти.

Дієта після отруєння

1-й день Допускається тільки пиття

2-3-й день Можна давати неміцний солодкий чай, сухарики з білого хліба (зрозуміло домашнього приготування) або галетне печиво, банан

4-5-й день Додайте рисову кашку, овочеві відвари, компоти, печене яблучко без шкірки.

6-7-й день Введіть додатково відварене яйце, овочевий бульйон з картоплею, гречку

До десятого дня при правильному лікуванні дитина може перейти на звичайний раціон.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...