Батьківські збори: як уникнути докорів

Батьківські збори як уникнути докорівДля багатьох батьків збори в школі – привід влаштувати своїй дитині скандал через погані оцінки або поведінку. Хоча метою таких зібрань є лише донести до батьків якийсь сигнал SOS – ваша дитина потребує пильної уваги. І разом з учителем ви повинні знайти шляхи вирішення проблем учня.

Насправді батьківські збори проводяться з єдиною метою – допомогти вам краще організувати навчальний процес дитини. Адже зовсім необов’язково, що оцінка успішності дитини зводиться до критики. Ви повинні адекватно сприймати ту інформацію, яку говорить вам учитель. Він зовсім не ставить за мету приниження вашої дитини. Навпаки, будь-яка інформація від вчителя повинна допомогти вам розібратися в проблемах вашої дитини. Адже те, як учень веде себе вдома і те, як у школі, часто полярно розрізняється. А є діти, які неохоче розповідають про події у школі або замовчують деяку невигідну для них інформацію. І дізнатися, як насправді йдуть справи, можна тільки від учителя.

Батьківські збори на початку року носять більше інформативний характер. Але відвідувати їх теж треба, щоб у дитини було все необхідне, що просить вчитель, і дотримуватися всіх нововведень. Четвертні збори вже подають звіти про успішність учнів. На таких зібраннях можна отримати інформацію про те, як дитина зробила всі контрольні роботи, як проводилися всілякі тестування, і на якому рівні знаходиться успішність учня. Учитель не має право прилюдно обговорювати і критикувати будь-якого учня. Він може тільки показати зведену таблицю успішності і похвалити відмінників класу. Всі інші питання ви маєте право обговорити з учителем особисто.

Після зборів не накидайтеся на дитину з докорами. У тому, що вона погано вчиться, є і ваша вина. Може, ви підібрали йому школу із завищеними вимогами або неправильно організували навчальний день, додавши багато додаткових занять або спортивних секцій. У будь-якому разі, зараз вам треба розібратися в ситуації, що склалася і знайти вихід. Ці проблеми треба обговорити і з учителем, адже вона як ніхто інший бачить в чому проблеми поганої роботи на уроці. Можна домовитися, що дитині даватимуть більше домашніх завдань з метою підтягнути успішність.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...