БАНДАЖ ПІД ЧАС ВАГІТНОСТІ: ПЛЮСИ І МІНУСИ

У період виношування дитини, у багатьох майбутніх матусь виникають питання з приводу придбання різних аксесуарів для вагітних. Особливо це стосується допологового бандажа. Найчастіше вагітних жінок цікавить, який допологовий бандаж краще вибрати, коли його починати носити і чи є протипоказання до носіння бандажа?

Вагітність – один з найпрекрасніших періодів у житті кожної жінки. Однак, багато майбутніх матусь під час вагітності можуть почати відчувати певний дискомфорт, особливо це стосується останніх термінів, коли живіт починає максимально збільшуватися, а разом з ним збільшується і навантаження на спину і черевну порожнину.

Для того щоб максимально зберегти здоров’я і комфортний стан майбутньої матусі, ортопедами був розроблений такий аксесуар для вагітних як допологовий бандаж. І, не дивлячись на певні розбіжності фахівців, у цього винаходу є маса переваг і показань до його застосування.

Перш за все, такий бандаж рекомендують носити:

 • вагітним, чия робота передбачає тривале перебування на ногах;
 • при схильності до варикозного розширення вен;
 • при набряках;
 • при болях в поперековому або черевному відділі;
 • при слабких м’язах черевної порожнини;
 • при остеохондрозі;
 • в разі багатоплідної вагітності;
 • при другій або наступних вагітностях;
 • при наявності рубця на матці і швів після кесарського розтину;
 • при заниженому розташуванні плаценти;
 • при великій вазі плода;
 • при загрозі викидня;
 • при нееластичній і сухій шкірі для запобігання сильних розтяжок на ній.

Перш ніж купувати допологовий бандаж, варто звернутися до свого акушера-гінеколога, так як існують і протипоказання до його застосування:

 1. Якщо до 30-го тижня плід не зайняв головне положення, то вважається, що бандаж може обмежити подальші його рухи і так і не дати дитині прийняти правильне положення в утробі матері.
 2. Так само бандаж може викликати у майбутньої матусі алергічну реакцію на матеріали, з яких він виготовлений.

Чи обов’язково носити допологовий бандаж чи ні – це, мабуть, найпоширеніше питання, але відповідь на нього досить проста. Якщо вагітність протікає легко і без ускладнень, і у вас немає конкретних показань до його носіння, то, можливо, і не варто купувати цей аксесуар. Самою природою закладено, що організм жінки прекрасно може впоратися з виношуванням крихітки без будь-яких додаткових пристосувань.

Якщо гінеколог все ж рекомендує носити бандаж, відштовхуючись від певних показань, то слід скористатися його порадою, це зможе значно полегшити як процес виношування малюка, так і його внутрішньоутробний розвиток.

Коли прийнято рішення носити бандаж, автоматично виникає питання який найкраще вибрати. Їх дійсно існує кілька видів, основні з яких ми і розглянемо:

Бандаж-трусики. Це один з найпоширеніших видів бандажів, який являє собою подовжений вид звичайної жіночої білизни, з щільною еластичною стрічкою в області стегон і низу живота. Такий бандаж є безшовним, що робить його максимально комфортним. Такий бандаж замінює нижню білизну, тому їх необхідно придбати кілька штук на зміну.

Бандаж-пояс. Такий вид бандажа є широкою еластичною стрічкою з широкими липучками, що дозволяють чітко «налаштувати» його під ваш зростаючий живіт. Такий бандаж можна надягати як під одяг, так і зверху.

Бандаж універсальний. Цей бандаж дуже схожий на бандаж-пояс, але з єдиною відмінністю, що його можна застосовувати і після пологів для тих, у кого при вагітності сильно розтяглися м’язи живота або для тих, у кого був кесарів розтин.

Кожна майбутня матуся може приміряти різні варіанти і вибрати для себе найбільш зручний для неї бандаж, враховуючи при цьому і рекомендації свого гінеколога. Легкої вам вагітності і пологів!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...