БАГАТОПЛІДНА ВАГІТНІСТЬ: КОРИСНІ ПОРАДИ

Багатоплідна вагітність може спровокувати для майбутньої матері певні труднощі. Нижче дано кілька корисних порад, як краще пережити цей час.

В даний час можливість появи двійнят або трійнят значно збільшилася. В основному – через застосування таблеток для підвищення фертильності, які змушують яєчники активно працювати після багаторічного прийому контрацептивів і режиму «сплячки». Тому часто до запліднення готові відразу кілька яйцеклітин, і під час зачаття в матці з’являється пара або навіть більше зародків!

Чим багатоплідна вагітність відрізняється від звичайної

Багатоплідна вагітність – стан підвищеного ризику, оскільки в ній все надмірно: розміри, вага, кількість амніотичної рідини, стомлюваність і збільшення обсягів тіла. Все це сильно збільшує навантаження на організм.

Прееклампсія

Жінки, які очікують близнюків, частіше страждають від підвищеного тиску. Після 35 тижнів вагітності з’являється ризик еклампсії, так як створюється підвищене навантаження на всі органи. Всі системи уповільнюють роботу, що призводить до затримки рідини в організмі і набряків. В особливо складних випадках можуть знадобитися передчасні пологи.

Тиск

Тиск – з усіх боків! Надмірно розтягнута матка тисне на шлунок, діафрагму і легені, кишечник і сечовий міхур. Все це призводить до сильної задишки, печії, запорів, синдрому подразненого сечового міхура і геморою.

Передчасні пологи

Найбільний страх багатоплідної вагітності. Кожен тиждень після 28-го – це подарунок. Жінкам, які відчувають перейми Брекстона-Хікса (або «тренувальні перейми»), рекомендується відпочивати, відпочивати і ще раз відпочивати!

Пологи – чого очікувати?

Для багатоплідної вагітності природні пологи дуже рідкісні, так як лікарі та акушерки хочуть уникнути можливих ускладнень. Природні пологи можливі, якщо ви вже були вагітні і попередні пологи пройшли без ускладнень. Крім того, перший з очікуваних малюків повинен бути розташований правильно – головою вниз, і його підборіддя не повинно бути притиснуте до грудей. Можливість природних пологів також залежить від стану здоров’я матері і терміну вагітності на момент пологів.

Під час народження двійнят або трійнят повинна дотримуватися послідовність пологів – прагнення кожного з них народитися першим може привести до ускладнень, як і уповільнення пологів. Тому морально і фізично підготуйтеся до кесарського розтину. Епідуральну (або спинальну) анестезію при багатоплідній вагітності виконати дуже складно, так як матері дуже важко сидіти і перевертатися. У таких випадках її намагаються виконати, коли пацієнтка лежить на боці.

Сувора реальність

Парам, які чекають на більше, ніж одну дитину, краще залишити романтичні мрії про милих близнюків. Це тяжка праця! Вони вимагають багато уваги, і кожен з них – окрема особистість! Коли вони підростуть, у них будуть різні вподобання та інтереси, смакові переваги, графік сну, фізичні, емоційні та інтелектуальні потреби. У них можуть в різний час з’явитися перші зубки, та й спати, і переходити на тверду їжу, і привчатися до туалету вони будуть в різний час.

Але є і плюси!

Парі доведеться працювати в команді – завжди когось потрібно покачати, заспокоїти, тому батьківські обов’язки ділити буде просто необхідно. Діти навчаться ділитися, батьки – бути відповідальними, і у вас буде прекрасна сім’я!

Де отримати допомогу?

Не бійтеся просити про допомогу. М’яко натякніть членам сім’ї і друзям, що вам потрібен вільний час і послуги добровільних няньок! Як парі, так і кожному окремо потрібен час, щоб побути наодинці з собою.

Поради

  • Відпочинок без сумніву допомагає зберегти вагітність! Відпочивайте кілька разів на день по півгодини. Лежання на правому боці допоможе посилити приплив крові до матки, надходження кисню і харчування малюків. Також ниркам буде легше вивести з тіла зайву рідину.
  • Обмежте споживання солі, щоб уникнути набряків.
  • Збільшіть споживання води до восьми склянок на день. Це допоможе виводити з тіла продукти розпаду.
  • Забезпечте собі якісні калорії. Складіть збалансовану дієту з різних видів продуктів.
  • Уникайте переймів, навчіться відслідковувати їх і слухайте своє тіло!
  • Будьте готові абсолютно до всього.
  • Якщо є можливість відвідати відділення для новонароджених і подивитися, яке там є обладнання – не лінуйтеся, зробіть це. Ми часто думаємо, що у нас все пройде легко, але від несподіванок ніхто не застрахований. Потрібно бути готовими до того, що новонароджені з’являються на світ маленькими і безпорадними.
  • Утримайтеся від серйозних покупок до народження дітей. Ви зрозумієте, що вам дійсно потрібно, коли вони опиняться вдома.
  • Купіть достатню кількість якісних пляшечок, щоб мати можливість заготовити харчування на 24 години.
  • Навчіться спокійно до всього ставитися. Ви не можете зробити все і відразу.

Гарного вам самопочуття протягом всієї вагітності!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...