• Без категорії

Багатоплідна вагітність

Багатоплідна вагітність (близнята) – одночасний розвиток в материнському організмі двох, трьох і більш плодів. Близнюки народжуються досить часто, головним чином це двійнята (1 на 85 народжень), рідко трійні (1 на 6000-8000 народжень); більше трьох близнят – рідкісне виключення.

Багатоплідна вагітність звичайно зустрічається в сім’ях, де один з подружжя або обидва народилися від близнят. Приводить до багатоплідної вагітності вік матері – частіше вона зустрічається у немолодих вагітних. Помічено, що у жителів північних країн багатоплідна вагітність спостерігається частіше, ніж південних.

Близнюки можуть походити з однієї заплідненої яйцеклітини (однояйцеві) або з двох і більш яйцеклітин (двуяйцеві і т.д. ). Однояйцеіві близнята утворюються або в результаті запліднення сперматозоїдом однієї двоядерної яйцеклітини, або унаслідок розділення єдиного зародкового зачатка у стадії дроблення на 2 частини. Яйцеклітина може містити 3, 4 (і більш) ядра, тоді розвивається однояйцева трійня, четверня і т.д. однояєчні близнята мають загальну плаценту, одну і ту ж групу крові, вони завжди однієї статі (тільки хлопчики або тільки дівчатка) і настільки схожі один на одного, що їх насилу розрізняють навіть близькі. Двояйцеві близнята утворюються в результаті запліднення 2 або 3, 4 і т.д. яйцеклітин, при цьому плоди розвиваються абсолютно самостійно і мають окремі плаценти і інші елементи плодового яйця, група крові у них може співпадати або бути різною. Двояйцеві близнята можуть бути одне або різностатеві. Схожість між ними не більш Звичайного між братами і сестрами.

Близнюки, як правило, мають різницю в довжині і масі, іноді значну, що пов’язане з нерівним надходженням до них поживних речовин з матково-плацентарної системи кровообігу. Положення близнят в матці буває різним. Проте найчастіше зустрічається подовжнє положення, коли один займає праву, а інший – ліву половину матки. Визначення багатоплідної вагітності при Звичайному акушерському дослідженні можливе тільки в другій половині терміну, коли прослуховується серцебиття плоду, а за допомогою ультразвукових діагностичних апаратів – з 3-5 тижнів вагітності.

Багатоплідна вагітність пред’являє до організму жінки підвищені вимоги, часто спостерігаються ускладнення у вигляді токсикозу вагітних і передчасні пологи (результат перерастяжка матки). Тому жінкам, у яких діагностовано багатопліддя, необхідно частіше відвідувати жіночу консультацію, в 27 – 29 тижнів вагітності пройти профілактичне лікування у відділенні патології вагітності з метою попередження передчасних пологів. Їм показана завчасна (у 38 тижнів) госпіталізація, оскільки і при доношеній багатоплідній вагітності пологи протікають з деякими особливостями (раннє відходження навколоплідних вод, слабкі схватки і т.д. ).

Джерело: http://www. mama. biz. ua

НА ГОЛОВНУ— Вагітність, секс, поради

Поділитися в...

Вас може зацікавити...