Багатоплідна вагітність

087Пологи при багатоплідній вагітності часто протікають з ускладненнями.

Одним з найважчих ускладнень є колізія плодів, якщо перший плід знаходиться в тазовому передлежанні, а другий в головному. У таких випадках головка першого плоду може зачепитися за головку другого і у вхід малого тазу вони вступають одночасно. Випадки такого роду ускладнень трапляються досить рідко – 1 випадок на 800 вагітностей двома плодами. Якщо ж таке ускладнення з’явилося, методом вибору пологів повинен бути кесарів розтин в екстреному порядку.

Метод пологів при вагітності двійнятами залежить від того, в якому передлежанні знаходяться обидва плоди. У випадку, якщо обидва плоди знаходяться в головному передлежанні, оптимальним методом будуть пологи через природні родові шляхи. Якщо перший плід знаходиться в поперечному положенні, кращий метод – кесарів розтин. У разі тазового передлежання плоду і перших пологів жінки, також показано кесарів розтин.

Головне передлежання першого і тазове передлежання другого плоду дають можливість жінці народжувати через природні родові шляхи. Під час пологів можливий переклад другого плоду в головне передлежання, шляхом зовнішнього повороту його під контролем УЗД.

В даний час думка багатьох акушерів зводиться до того, що якщо другий плід знаходиться в поперечному положенні, це є мотивом проведення кесаревого розтину для його народження після першого малюка. Але при достатньо високій кваліфікації лікаря, витягання другого плоду методом комбінованого повороту його на ніжку, не складе великих труднощів.

Щоб визначити тактику ведення пологів при багатоплідній вагітності, дуже важливо знати тип плацентації. Так, якщо двійнята в утробі мають загальну плаценту, в умовах частих випадків антенотальної фето-фетальної гемотрансфузії підвищується ризик гострої інтранатальної трансфузії, яка здатна привести до загибелі другого плоду. Якщо жінка виношує вагітність з близнятами, що мають одну плаценту, то розродження при допомозі кесаревого розтину у такому разі не виключено.

Найвищий ризик, що відноситься до перинатальної загибелі плоду, відноситься до пологів при знаходженні обох ембріонів в одному амніотичному мішку і що мають одну плаценту на двох. Такі двійнята вимагають особливо уважного ультразвукового обстеження, стеження за станом і розвитком плодів, оскільки окрім особливих ускладнень, що відрізняють монохоріальниє двійнят, часто помічений перекрут пуповина. Прийнятним видом пологів при такому типі виношування двійнят вважається кесарів розтин на терміні вагітності 33-34 тижні.

Кесарів розтин проводиться також для появи на світ зрощених близнят або при пізньому виявленні такого роду ускладнення.

Плановий кесарів розтин може бути призначений, якщо матка перерозтянута крупними плодами (загальна вага плодів 6 кг і більше) або у разі багатоводдя. Якщо жінкою виношується три плоди і більш, то на терміні 34-35 тижнів також показаний кесарів розтин.

При проходженні пологів через природні родові шляхи, ведеться пильне спостереження за станом матері і серцевою діяльністю обох малюків. При багатоплідній вагітності пологи звичайно проходять на боку, щоб не допустити здавлення нижньої порожнистої вени.

Після появи на світ першого плоду проводиться зовнішнє і вагінальне обстеження для з’ясування положення другого плоду. Можливе навіть використовування УЗД.

Якщо другий плід знаходиться в подовжньому положенні, проводиться розкриття плодового міхура, повільний випуск навколоплідних вод і далі ведуться пологи, як завжди.

При веденні багатоплідних пологів, обов’язково проводиться профілактика кровотеч.

Джерело: spuzom.ru

Поділитися в...

Вас може зацікавити...