Авіапереліт та вагітність

Найкращий час для подорожей під час вагітності - другий триместр (з 14-ї по 28-й тиждень)

Всупереч поширеній думці подорожувати під час вагітності можна. Вагітні жінки зазвичай важко переносять дорогу, особливо в літаку, проте протипоказань для перельоту при нормальному перебігу вагітності немає.

Ось деякі рекомендації для вагітних, які збираються подорожувати по повітрю:

  • Майбутню поїздку необхідно обговорити з твоїм лікарем.
  • Під час перельоту твій одяг повинен бути вільним і зручним, не стискуати рухів. Візьми з собою в літак теплі речі.
  • Для кращого відпочинку рекомендується підкласти під спину невелику подушку.
  • Не соромся надіти одноразову медичну маску – за рахунок замкнутого простору в літаку підвищується концентрація різноманітних вірусів і бактерій.
  • Застібай ремені безпеки під животом.
  • Пий більше рідини, приблизно 500 мл протягом кожної години.
  • Не сиди весь політ у кріслі – намагайся частіше ходити по салону, зроби легку гімнастику.

Як відомо, перші й останні тижні вагітності найбільш важко переносяться жінками. У ці періоди краще не вирушати в далекі подорожі. А більшість великих авіакомпаній не дозволяють переліт жінкам після 7-го місяця вагітності. Найбільш відповідний час для відпочинку і подорожей – другий триместр (з 14-го по 28-й тиждень) вагітності. У цей час дитина вже добре захищена і зовнішні фактори роблять на неї найменший вплив.

Тим не менше слід звернути увагу на наступні моменти. Категорично забороняється будь-яка вакцинація в перші три місяці вагітності. На наступних термінах, якщо для поїздки вакцинація необхідна, зверни увагу, що вагітним слід відмовитися від активної імунізації, проведеної живими вакцинами. Такі щеплення від свинки, кору. Протипоказані також вакцини, що викликають підвищення температури (вакцини проти холери, тифу). Малярія представляє особливий ризик для вагітних жінок та їх плоду, тому слід утриматися від поїздок в зони розповсюдження малярії. Якщо ти все ж таки зважилася на подібну поїздку, обов’язково проконсультуйся з лікарем, які з протималярійних препаратів тобі можна приймати.

Пам’ятай, що деякі препарати, що використовуються для лікування діареї, небезпечні для вагітних. Щоб знизити ризик захворювання діареєю, приймай особливі запобіжні заходи при вживанні води та їжі. Твій відпочинок має бути активним, однак не перестарайся з навантаженнями. Не катайся на водних або гірських лижах, не роби далеких прогулянок, особливо в горах. Вагітним не показані заняття підводним плаванням. Уникай будь-яких форм перегріву організму – намагайся не відвідувати сауну, не приймай гарячих ванн: різке підвищення температури тіла може бути небезпечним для плоду, що розвивається.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...